Zavřít reklamu

Když Apple v letošním roce představil světu zbrusu nový iMac Pro, prezentoval jeho neskutečný výkon mimo jiné také v rámci virtuální reality. Protože sama Cupertinská společnost žádnou virtuální realitu nevyrábí, k prezentaci použil Apple v současné době nejlepší dostupné VR řešení na trhu, které nabízí HTC. V současné době je mezi uživateli nejvíce rozšířena trojice VR řešení a to Oculus Rift, HTC Vive a PS VR. Mohlo by se tak zdát, že HTC bude spokojeno, ovšem uznávaný magazín Bloomberg přišel s tím, že HTC chce buď přilákat strategického partnera, který by spolu s HTC prosadil VR na trhu ještě ve větší míře nebo se chce celé divize VR jako takové zbavit.

Vzhledem k propojení, které Apple předvedl s iMac Pro se tedy naskýtá otázka, zda by oním partnerem ne bo dokonce kupcem nemohl být právě Apple. HTC má rozhodně podle uživatelů v současné době nejlepší řešení pro VR, které je již běžně v prodeji. Problém je však cena, která i po nedávném snížení atakuje hranici 20 tisíc korun, což je téměř trojnásobek toho, za kolik své VR řešení prodává Sony.

Apple se v posledních letech podle několika výroků Tima Cooka neustále snaží sledovat, do jakých projektů se vrhne a společnost chce přinést něco nového, do čeho ještě nebyla zapojena. Nejvíce v této spojitosti mluví o chystaném elektromobilu, respektive extrémně vylepšeném CarPlay, který dokáže proměnit moderní vozidla v poloautonomní stroje, případně pak právě o trhu s Virtuální Realitou. Právě akvizicí HTC Vive divize by mohl Apple vstoupit na trh ze dne na den a pokud by se podařilo propojit řešení od HTC s App Store, mohlo by se jednat o skutečně zajímavý business v číslech, která by uspokojovala i akcionáře Applu, jenž netrpělivě očekávají, do čeho se společnost s nakousnutým jablíčkem v logu vrhne.

.