Zavřít reklamu

Zakladatel společnosti OnePlus, Carl Pei, vystoupil tento týden v rozhovoru pro stanici CNBC. V interview promluvil mimo jiné o své nové firmě s názvem Nothing a o bezdrátových sluchátkách, která by měla být uvedena do prodeje již letos v červnu. Pei podle svých vlastních slov doufá, že jeho firma bude pro technologický průmysl podobně převratná jako kdysi Apple. Ve druhé části našeho dnešního souhrnu pak bude řeč o nové funkci na sociální síti Facebook, která má zpomalit šíření dezinformací.

Zakladatel OnePlus promluvil pro CNBC o své nové firmě, chce způsobit novou revoluci

Zakladatel společnosti OnePlus, Carl Pei, pomalu ale jistě rozjíždí podnikání své nové firmy, která nese název Nothing. Její první produkt – bezdrátová sluchátka s názvem Ear 1 – by měl spatřit světlo světa v průběhu letošního června. Technické specifikace této budoucí novinky zatím nebyly zveřejněny, Pei se ale nijak netají tím, že by mělo jít o velmi minimalistický výrobek, a to jak po stránce designu, tak i po stránce funkcí. Pei v této souvislosti také uvedl, že zaměstnanci jeho firmy strávili spoustu času tím, aby výrobek dovedli ke skutečné dokonalosti, která bude zcela v souladu s filozofií společnosti. “Chceme do našich produktů navrátit prvek lidského tepla,” uvedl Carl Pei v rozhovoru pro stanici CNBC, a dodal, že produkty nemají být jen chladným kusem elektroniky. “Jsou navržené lidmi a chytře využívané lidmi,” uvedl Pei. On sám podle svých vlastních slov doufá, že jeho nová firma Nothing, která sídlí v Londýně, bude formovat technologický průmysl podobným způsobem, jakým se to ve druhé polovině devadesátých let podařilo Applu. “Dnešek se podobá počítačovému průmyslu v osmdesátých a devadesátých letech, kdy každý dělal šedé krabice,” prohlásil.

Facebook vás donutí přečíst si článek dříve, než jej budete sdílet

Také jste někdy sdíleli na Facebooku článek, aniž byste si jej předtím pořádně přečetli? Facebook už si nepřeje, aby k těmto věcem docházelo a do budoucna bude v těchto případech zobrazovat varování. Vedení populární sociální sítě počátkem tohoto týdne oznámilo, že v blízké budoucnosti začne testovat novou funkci, která má uživatele donutit přečíst si články předtím, než je budou sdílet na své zdi. Do zmíněného testování bude nejprve zahrnuto zhruba 6 % majitelů smartphonů s operačním systémem Android. Podobná funkce není vlastně zas takovou novinkou – loni v červnu ji například začal testovat Twitter, který s jejím masivnějším šířením začal v září. Zavedením této funkce chce Facebook zpomalit šíření dezinformací a fake news – často totiž dochází k tomu, že si uživatelé přečtou pouze lákavý nadpis článku, a sdílí jej, aniž by si pořádně pročetli jeho obsah. Facebook se zatím k zavedení nové funkce nijak blíže nevyjádřil, a nespecifikoval ani, v jakém časovém horizontu by mělo dojít k jejímu rozšíření mezi uživatele po celém světě.

.