Zavřít reklamu

Nejrůznější společnosti světa dnes reagují na takzvaný April Fools‘ Day, kdy si při příležitosti 1. dubna ze svých fanoušků velice rádi vystřelí. Jako již tradičně se tedy můžeme setkat s představením kompletně vymyšlených produktů a dalšími vtípky. Pojďme se ale nyní společně podívat na fórky, za kterými stojí přímo technologičtí giganti.

Xiaomi

Letos se perfektně vytáhl čínský gigant Xiaomi, u kterého jde na první pohled vidět, že si vtípek pořádně promyslel. Aby měl totiž co možná největší efekt, začala firma budovat atmosféru již začátkem týdne, kdy se začalo spekulovat o brzkém představení zbrusu nového tabletu. A přesně toho jsme se dnes dočkali. Představení proběhlo na twitterovém účtu @XiaomiIndia, a pravděpodobně více sledujících spíše překvapilo. Každopádně Xiaomi ve finále tak úplně ani nelhal – ve finále skutečně představil nové tablety. Akorát ne ty, které bychom asi čekali.

Konkrétně se totiž jedná o mátové tabletky, přímo stvořené pro fanoušky řady Mi. Povedený je i jejich název ConfiBOOST, přičemž výrobce od nich slibuje, že s jejich pomocí zvládnete prakticky cokoliv, dokud v to budete věřit. Jak už jsme zmínili výše, tento vtip je promyšlený, přichází se skvěle vybudovanou atmosférou a není se tedy čemu divit, že sklízí i nemalý úspěch. Pokud byste o tabletky měli zájem, tak máte bohužel smůlu. Do prodeje totiž nepůjdou.

Oppo

Další čínská společnost, která si dnes vystřelila ze svých fanoušků, je Oppo. Zajímavostí je, že fór opět sdílel indický twitterový účet @OPPOIndia. Tato firma každopádně vsadila na staré dobré představení zbrusu nového produktu s názvem Oppo Gotcha (gotcha v češtině znamená „dostal jsem tě“ nebo „mám tě“). Při pohledu na samotné zařízení, respektive na dané video, je jasné, že jde jen o pouhou srandu. Svou podobou tento kousek připomíná staré známé Tamagotchi, kdy konkrétně nabízí displej s obnovovací frekvencí 1422 Hz (například iPhone 13 Pro má 120Hz obrazovku), duální stereo Hi-Fi reproduktory a „velice klikající čudlík“.

Another

Firma Another zrovna dvakrát známý není, každopádně stojí za ní spoluzakladatel OnePlus, Carl Pei, od kterého se reálně očekává příchod velice zajímavého smartphonu. Tato společnost by totiž během letošního léta měla představit telefon Nothing Phone 1. Údajně by měl na celý trh chytrých telefonů přinést nový přístup, kdy sám výrobce dokonce tvrdí, že rozdrtí současnou monotonii celého trhu. Jak se ale dnes ukázalo, na tento kousek si ještě nějaký ten pátek budeme muset počkat. Dnes se totiž o slovo přihlásil model Another (1) se sloganem „Ach. Tak nudný.“

Na první pohled je jasné, čeho tímto chce společnost dosáhnout. První duben totiž využila k propagaci blížícího se smartphonu, což lze jasně vyčíst z textu představujícího zmiňovaný aprílový model Another (1). Firma totiž na Twitteru uvádí, že telefon jako tento jste už dávno viděli, a konkrétně si u něj můžete užít monotonii od hrany až ke hraně. Podle Another je tento kousek tak inspirující, až vlastně není, a přesně stejný jako všechny ostatní modely.

Vtipů plný internet

Samozřejmě kromě zmiňovaných technologických společností si z lidí vystřelují i další firmy. Například výrobce Butterfinger, který se zaměřuje na produkty z burákového másla, na svém oficiálním twitterovém účtu oznámil kolaboraci s firmou Hellmann’s. A výsledek? Tím má být ta nejlepší majonéza zkombinovaná právě se zmiňovaným burákovým máslem.

.