Zavřít reklamu

Uplynulý týden přinesl zajímavou a poměrně uvěřitelnou spekulaci, podle které by letošní iPhony mohly nabídnout podporu konektivity Wi-Fi 6E. Zatím není nicméně jisté, zda zmíněnou podporou bude disponovat celá řada, nebo pouze Pro (Max) modely. V další části našeho dnešního souhrnu spekulací přinášíme další zajímavé detaily o dosud nevydaném AR/VR headsetu od Applu, a to včetně popisu a ceny.

iPhone 15 a podpora Wi-Fi 6E

Podle nejnovějších zpráv některých analytiků by budoucí iPhone 15 mohl nabídnout kromě jiného také podporu konektivity Wi-Fi 6E. Analytici společnosti Barclays Blayne Curtis a Tom O’Malley sdíleli v průběhu uplynulého týdne zprávu, podle které by Apple měl u letošních iPhonů zavést podporu Wi-Fi 6E. Tento typ sítě funguje jak v pásmech 2?4GHz a 5GHz, tak i v pásmu 6GHz, což umožňuje vyšší rychlost bezdrátového připojení a menší rušení signálu. Aby bylo možné pásmo 6GHz používat, musí být zařízení připojeno ke směrovači Wi-Fi 6E. Podpora Wi-Fi 6E není u Apple produktů žádnou novinkou – nabízí ji například současná generace 11″ a 12,9″ iPadu Pro, 14″ a 16″ MacBook Pro a Mac mini. Řada iPhone 14 je vybavena standardní Wi-Fi 6, přestože předchozí zvěsti naznačovaly, že se dočká upgradu.

Detaily ohledně AR/VR headsetu od Applu

Poslední dobou to vypadá, že neuplyne týden, aby se veřejnost nedozvěděla další zajímavé úniky a spekulace, související s chystaným AR/VR zařízením od Applu. Analytik Mark Gurman z agentury Bloomberg se v této souvislosti nechal v týdnu slyšet, že by název daného zařízení měl znít Apple Reality Pro, a Apple by jej měl představit na své konferenci WWDC. Ještě v průběhu letošního roku by pak Apple měl začít svůj headset prodávat za 3000 dolarů na zámořském trhu. Apple chce podle Gurmana s Reality Pro završit sedmiletý projekt a práci své technologické vývojové skupiny s více než tisíci zaměstnanci.

Kombinaci materiálů, které Apple použije na zmíněný headset, přirovnává Gurman k materiálům, použitých na sluchátka AirPods Max. Na přední straně headsetu se má nacházet zakřivený displej, po stranách by měl být headset vybaven dvojicí reproduktorů. Apple si údajně klade za cíl, aby headset využíval upravenou verzi procesoru Apple M2 a měl baterii připojenou k náhlavní soupravě kabelem, který bude uživatel nosit v kapse. Baterie by měla mít údajně velikost dvou baterií iPhonu 14 Pro Max poskládaných na sebe a má nabídnout výdrž až 2 hodiny. Headset by měl být dále vybaven soustavou externích kamer, interními senzory pro sledování pohybu očí nebo třeba digitální korunkou pro přepínání mezi AR a VR režimem.

.