Zavřít reklamu

iMessage je služba, která je dostupná napříč prakticky všemi Apple zařízeními, od iPhonu přes iPad či Apple Watch až po Mac. Pokud používáte iMessage i na Macu, jistě jste si stihli všimnout, že je zde oproti iPhonu několik málo rozdílů. Netušíte například, jak v iMessage na Macu někoho zablokovat? Máme pro vás snadný a srozumitelný návod.

Chtěli jste někdy zablokovat příjem zpráv od určitého kontaktu na Macu? Pak je tento návod určen právě vám. iMessage je výkonná komunikační platforma, která slouží k posílání textových a multimediálních zpráv mezi počítači Mac, iPhony a iPady. Ke komunikaci využívá vaše telefonní číslo nebo e-mailovou adresu. Věděli jste ale, že můžete zablokovat kontaktování určitých odesílatelů prostřednictvím iMessage na svém Macu? Postup se od blokování na iPhonu mírně liší, není to ale nic těžkého.

  • Na Macu spusťte nativní aplikaci Zprávy.
  • Na liště v horní části obrazovky vašeho Macu klikněte na Zprávy -> Nastavení.
  • V okně nastavení klikněte na kartu iMessage.
  • Klikněte na Zablokováno.V levé dolní části okna klikněte na ikonku + a přidejte kontakt, který chcete zablokovat.

Pomocí těchto jednoduchých kroků můžete snadno zablokovat odesílatele v nativní aplikaci Zprávy na vašem Macu. Zprávy jsou vzájemně propojené vaším Apple ID účtem, takže vás dotyčný nebude moci kontaktovat ani na jiných z vašich Apple zařízení.

.