Zavřít reklamu

Americký patentový úřad dnes zveřejnil patent společnosti Apple, který popisuje pouzdro na sluchátka s možností indukčního nabíjení. Patent sice výslovně nezmiňuje AirPods ani AirPower, příslušné ilustrace ale jasně ukazují pouzdro podobné tomu, které se dodává spolu s původními AirPods, stejně jako podložku ve stylu AirPower.

Drtivá většina v současnosti vyráběných podložek pro bezdrátové nabíjení vyžaduje přesnou polohu nabíjeného zařízení pro co nejefektivnější nabití. Nejnovější patent Applu ale popisuje metodu, která by teoreticky mohla umožnit libovolné umístění pouzdra od AirPods. Řešení Applu spočívá v umístění dvou nabíjecích cívek do pravého a levého levého dolního rohu pouzdra, přičemž obě cívky mají schopnost přijímat energii z podložky.

Apple poprvé navnadil veřejnost na podložku AirPower a AirPods s možností bezdrátového nabíjení v září roku 2017. Podložka měla spatřit světlo světa již loni, k jejímu vydání ale nedošlo a Apple nepřišel s žádným alternativním termínem. Loni se zároveň začaly objevovat první zprávy o těžkostech, kterým musí Apple údajně v souvislosti s vydáním nabíječky čelit, a které vedly k tak velkému oddálení. Nyní se ale konečně zdá, že Apple veškeré problémy překonal a my se můžeme opět začít na AirPower těšit. Analytik Ming-Chi Kuo dokonce tvrdí, že se podložky pro bezdrátové nabíjení dočkáme ještě v polovině letošního roku.

Řada zpráv naznačuje, že se by se 25. března měla ve Steve Jobs Theater v nově vybudovaném Apple Parku konat jarní Keynote, na níž Apple představí své nové služby – místo by se ale mělo najít i pro premiéru nového hardwaru. Kromě nových iPadů a MacBooků se hovoří také o tom, že by mohlo konečně dojít také na AirPower a bezdrátové pouzdro pro AirPods.

AirPower Apple

Zdroj: AppleInsider

.