Zavřít reklamu

Dosud nepředstavený systém pro virtuální realitu od Applu se v poslední době skloňuje ve všech pádech, a tato tematika se nevyhne ani našemu dnešnímu souhrnu spekulací. Samotná společnost Apple totiž nedávno nechtěně prozradila název operačního systému pro své VR / AR zařízení. Řeč bude také o nové nativní aplikaci, jejíž vydání je podle dostupných informací doslova na spadnutí.

Aplikace pro milovníky klasiky

Patříte mezi milovníky klasické hudby a jste přesvědčeni o tom, že si při jejím poslechu bohatě vystačíte s aplikací Apple Music? Podle posledních zpráv to vypadá, že společnost Apple zastává v tomto směru tak trochu jiný názor. Nejnovější betaverze aplikace Apple Music pro Android totiž s velkou pravděpodobností prozradila, že nás od vydání aplikace zmíněného typu nedělí příliš dlouhá doba. Aplikace by s velkou pravděpodobností mohla nést název „Apple Classical“. Společnost Apple v minulém roce oficiálně oznámila, že se rozhodla odkoupit streamovací platformu Primephonic, která je zaměřená právě na klasickou hudbu, a možná již letos by mohla spatřit světlo nová aplikace pro milovníky klasiky, která by v sobě kombinovala ty nejlepší prvky z původní Primephonic spolu s funkcemi z Apple Music, jako je prostorový zvuk nebo podpora bezztrátového formátu. Otázkou je, kdy se dočkáme oficiálního vydání této aplikace. Apple obvykle představuje softwarové novinky na červnové WWDC a jejich plné verze vypouští do světa po zářijové Keynote, je ale možné, že se představení Apple Classical dočkáme již na letošní březnové Keynote.

Apple Classical Android

Název nového OS pro virtuální realitu od Applu

V poslední době se čím dál častěji objevují spekulace, které souvisí s chystaným VR / AR zařízením od Applu. O tom, že se zařízení tohoto typu skutečně chystá, svědčí i nedávná novinka, která se tentokrát týká názvu operačního systému pro jablečné VR / AR zařízení. Zmíněný operační systém by podle nejnovějších zpráv měl nést název „realityOS“. Jméno systému nechtěně prozradila samotná společnost Apple, a to ve zdrojovém kódu svých vlastních operačních systémů.

Prohlédněte si jeden povedených konceptů VR brýlí od Applu:

V průběhu druhé poloviny ledna se na Twitteru objevil screenshot protokolu App Storu, ve kterém se rovněž nacházel odkaz na realityOS. Apple by podle některých teorií mohl své první zařízení pro rozšířenou, smíšenou či virtuální realitu představit ještě v průběhu letošního roku. Řada analytiků se shodla na tom, že první VR zařízení od Applu by mělo být prostorově i finančně náročnější, podle Ming-Chi Kua ale cupertinská společnost již v tuto chvíli pracuje na druhé generaci svého VR headsetu, který by se měl vyznačovat nejen nižší cenou, ale také lehčí konstrukcí.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.