Zavřít reklamu

Společnost Apple má ještě v průběhu letošního roku v plánu vybavit mini-LED displeje ještě větší počet svých nových produktů, a v souvislosti s těmito plány podle dostupných zpráv navyšuje také objem výroby příslušných komponent. Kromě tohoto tématu se v našem dnešním souhrnu spekulací budeme zabývat také jednou zajímavou funkcí pro Safari nebo vlastnostmi chystaných Apple Watch Series 8.

MiniLED displeje u nových Apple produktů

Společnost Apple podle posledních zpráv navyšuje objem výroby MiniLED displejů, a zapojuje také do příslušného výrobního procesu více partnerů. Podle serveru DigiTimes tak činí proto, aby mohla splnit poptávku po nových produktech, které mají spatřit světlo světa v průběhu letošního roku. V posledních třech letech Apple postupně implementoval mini-LED technologii hned u několika svých produktů, včetně 12,9″ iPadu Pro nebo třeba high-endového MacBooku Pro.

miniLED MacRUmors

V letošním roce by se MiniLED displejem měl oproti minulosti pochlubit o něco větší počet produktů. Podle prozatímních spekulací by se mělo jednat o 11″ iPad Pro, 27″ iMac Pro nebo třeba nový MacBook Air, některé zdroje hovoří také o externích monitorech. Hlavním dodavatelem mini-LED čipů pro společnost Apple je v současné chvíli tchajwanská společnost Epistar, vzhledem k rostoucí poptávce po tomto typu technologie se ale spolupráce v tomto směru bude v budoucnu postupně rozšiřovat ještě na další subjekty.

Přepínač tmavého režimu pro Safari

V průběhu uplynulého týdne se na internetu objevily také zprávy o tom, že společnost Apple chystá pro budoucí verze svého webového prohlížeče Safari integrovaný přepínač do tmavého režimu. Zmíněné zprávy se při svém tvrzení opírají o údaje, objevené v open-source kódu WebKitu. Pokud by se skutečně podařilo zmíněný přepínač uvést v některé z budoucích verzí Safari do provozu, získali by uživatelé skvělou možnost nastavit si barevné preference u každé webové stránky zvlášť, aniž by přitom museli být odkázáni na celosystémové změny režimu. Zatím není nicméně jisté, kdy a zda vůbec budou tyto změny oznámeny a uvedeny do praxe.

Očekávaná vylepšení u Apple Watch Series 8

Kromě spekulací, souvisejících spíše s chystanou letošní březnovou Apple Keynote, jsme v uplynulém týdnu nebyli ochuzeni ani o zprávy, týkající se letošní generace chytrých hodinek Apple Watch. Podle těchto zpráv by se letošní Apple Watch Series 8 měly pochlubit mimořádně velkorysou nabídkou nových funkcí a vylepšení.

Loňské Apple Watch Series 7 jsou k dostání v různých barevných provedeních:

Mark Gurman z agentury Bloomberg v souvislosti s chystanými Apple Watch Series 8 například uvedl, že kromě standardního nástupce loňského modelu by měl Apple letos představit také novou generaci Apple Watch SE a speciální superodolnou edici Apple Watch, určenou zejména pro extrémní sporty. Gurman se dále přiklání k teorii, že by Apple letos mohl své Apple Watch vybavit funkcemi a senzory pro měření tělesné teploty, výrazně vylepšenými senzory aktivity, rychlejším čipem, a že by letos také měl definitivně uložit k ledu Apple Watch Series 3.

.