Zavřít reklamu

V souvislosti s letošními modely iPhonů se tento týden objevila zajímavá zpráva. Podle ní by budoucí smartphony od Applu mohly nabídnout podporu satelitního volání a zasílání zpráv, které by bylo možné využít na místech, kde není dostatečně silný mobilní signál. Zní to skvěle, má to ale několik háčků, o kterých se dočtete v dnešním souhrnu spekulací.

Satelitní volání u iPhonů 13

V souvislosti s chystanými modely iPhonů a jejich funkcemi se v průběhu uplynulých měsíců objevila celá řada různých spekulací. Ty nejnovější se týkají možnosti podpory satelitního volání a zpráv, přičemž zastáncem této teorie je také známý analytik Ming-Chi Kuo. Ten uvádí, že by letošní iPhony měly být kromě jiného také vybaveny hardwarem, umožňujícím jejich komunikaci se satelity. Díky tomuto vylepšení bude možné iPhone používat k volání a zasílání zpráv i na místech, která nejsou dostatečně pokryta mobilním signálem. Podle Kua je nicméně pravděpodobné, že zpočátku nebudou nové iPhony disponovat příslušným softwarem, který by umožňoval tento typ komunikace. Agentura Bloomberg také tento týden upřesnila, že funkce satelitního volání bude určena výhradně pro použití v případech nouze pro účely komunikace se záchrannými složkami. Podle Bloombergu je také velmi málo pravděpodobné, že by funkce satelitního volání byla uvedena do provozu  ještě v průběhu letošního roku. Se zavedením funkce satelitní komunikace by podle agentury Bloomberg mohly být spojené také takzvané mimořádné textové zprávy, s jejichž pomocí budou uživatelé moci být informování o mimořádných událostech.

Apple Watch Series 7 bez funkce měření krevního tlaku?

Apple již řadu let vyvíjí své chytré hodinky tak, aby představovaly pokud možno co největší přínos pro zdraví svých nositelů. V souvislosti s tím zavádí také řadu užitečných zdravotních funkcí, jako je třeba EKG nebo měření hladiny okysličení krve. V souvislosti s budoucími modely Apple Watch se spekuluje také o spoustě dalších zdravotních funkcí, jako je třeba měření hladiny krevního cukru nebo měření krevního tlaku. Co se posledně jmenované funkce týče, zveřejnil server Nikkei Asia tento týden zprávu o tom, že by Apple Watch Series 7 skutečně měly touto možností disponovat. Právě tato nová funkce je podle zmíněného serveru jednou z příčin komplikací při výrobě chystané nové generace Apple Watch. Spekulace o zavedení funkce měření krevního tlaku ale ještě týž den vyvrátil analytik Mark Gurman, podle kterého je v tomto směru doslova nulová šance.

To ale neznamená, že by funkcí měření krevního tlaku neměl disponovat některý z budoucích modelů Apple Watch. Před pár měsíci se totiž objevily zprávy o tom, že Apple je jedním z nejvýznamnějších zákazníků britského startupu Rockley Photonics, který se kromě jiného zabývá také vývojem neinvazivních optických senzorů se schopností provádět měření, související s krví, a to včetně měření krevního tlaku, hladiny krevního cukru, nebo třeba hladiny alkoholu v krvi.

 

Apple Watch hladina cukru v krvi koncept
Zdroj: 9to5Mac

Diskuze k článku

    K mereni tlaku dostacuje EKG senzor a opticky tepovy senzor. Je ale nutne prvne zkalibrovat spolecne s tlakomerem a toto cas od casu opakovat. Princip je mereni casu,za jak dlouho dorazi krev od pulsu srdce do zapesti s hodinkami,kde to zaregistruje opticky senzor tepu. To by mohl Apple zavest i u starsich modelu pouhou aktualizaci, kdyby chtel.🙄

    To ano, ale než ukazovat nepřesnou hodnotu, je lepší neukazovat žádnou hodnotu. Pak to akorát uživatele zbytečně stresuje nebo naopak navodí pocit falešného bezpečí…

celý text

Čtěte více