Zavřít reklamu

S koncem týdne vám přinášíme také souhrn nejzajímavějších spekulací, které se v jeho průběhu objevily v souvislosti se společností Apple. Řeč bude například o druhé generaci bezdrátových sluchátek AirPods Pro, na kterou si podle analytika Marka Gurmana budeme muset ještě nějakou chvíli počkat. A jaký je Gurmanův postoj o Touch ID pod displejem letošních iPhonů?

AirPods Pro 2 nejspíš dorazí až příští rok

Nejeden jablíčkář se jistě těší na to, až společnost Apple přijde s druhou generací svých bezdrátových sluchátek AirPods Pro. Analytik Mark Gurman se minulý týden nechal slyšet, že na AirPods Pro 2 si budeme muset s největší pravděpodobností počkat až do příštího roku – informoval o tom například server AppleTrack. „Nemyslím si, že se hardwarové aktualizace AirPods dočkáme dříve než v roce 2022,“ uvedl Gurman. Koncem letošního května se Mark Gurman nechal v souvislosti s druhou generací bezdrátových sluchátek AirPods Pro slyšet, že by se uživatelé měli dočkat nového pouzdra sluchátek, kratších stopek, vylepšení u pohybových senzorů a výraznějšího zaměření na fitness monitoring. Společnost Apple podle některých spekulací plánovala vydání druhé generace sluchátek AirPods Pro již na letošní rok, z neznámých důvodů ale došlo k jeho odložení. Kromě toho bychom se v budoucnosti měli dočkat také druhé generace sluchátek AirPods Max.

Na letošní iPhony Touch ID nedorazí

Marku Gurmanovi a jeho analýzám můžeme vděčit i za druhou část dnešního souhrnu spekulací. Podle Gurmana se navzdory některým odhadům u letošních iPhonů nakonec nedočkáme přítomnosti funkce Touch ID. Ve svém newsletteru Power On, který vyšel minulý týden, Gurman uvádí, že letošní iPhony nebudou pod displejem opatřené senzorem pro snímání otisků prstů. Důvodem je údajně to, že dlouhodobým cílem Applu je umístit pod displej hardware, potřebný k provozování funkce Face ID.

Gurman uvádí, že Apple sice testoval Touch ID pod displejem, do letošních iPhonů jej ale neimplementuje. „Věřím, že Apple chce mít u svých higher-endových iPhonů Face ID, a jeho dlouhodobým cílem je implementovat Face ID přímo do displeje,“ uvádí Gurman. Spekulace o tom, že se minimálně jeden z iPhonů dočká Touch ID pod displejem, se objevují každý rok, a to obvykle v souvislosti s „nízkonákladovými“ modely iPhonů. Gurman možnost zavedení Touch ID pod displejem výslovně nepopírá, trvá ale na tom, že se jí letos téměř určitě nedočkáme. Letošní iPhony by měly být opatřené o něco menším výřezem v horní části displeje, vylepšenýi fotoaparáty, a měly by nabídnout také obnovovací frekvenci 120Hz.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.