Zavřít reklamu

Od představení nových verzí operačních systémů a dalších novinek od Applu nás dělí už jen pár dní. Je tedy pochopitelné, že se náš dnešní souhrn spekulací bude kompletně zabývat tím, co by asi mohla společnost Apple představit na své letošní vývojářské konferenci. Mark Gurman ze společnosti Bloomberg se vyjádřil například na adresu budoucího zařízení pro virtuální, rozšířenou či smíšenou realitu. Řeč bude také o možnosti výskytu nových nativních aplikací v operačním systému iOS 16.

Představí se na WWDC VR headset od Applu?

Pokaždé, když se blíží některá z Apple konferencí, se opět rozvíří spekulace o tom, že by se na ní mohlo konečně představit dlouho očekávané VR/AR zařízení od Applu. O možném představení VR/AR headsetu se pochopitelně začalo mluvit i v souvislosti s letošní blížící se WWDC, tato pravděpodobnost je ale podle známého analytika Ming-Chi Kua velmi nízká. Kuo se v průběhu minulého týdne na svém Twitteru vyjádřil o tom, že bychom se headsetu pro rozšířenou, respektive smíšenou realitu měli dočkat až v průběhu příštího roku. Podobného názoru je také Mark Gurman ze společnosti Bloomberg.

Počátkem tohoto roku se objevily také zprávy o připravovaném operačním systému od Applu s názvem realityOS. Název tohoto operačního systému se objevil ve zdrojovém kódu jednoho z operačních systémů, stejně jako v protokolu App Storu. Datum oficiálního představení zařízení pro virtuální, rozšířenou nebo smíšenou realitu je ale zatím ve hvězdách.

Nové aplikace v iOS 16?

Od oficiálního představení nových operačních systémů od Applu nás dělí už jen několik málo dní. Jednou z nejočekávanějších novinek je iOS 16, a v současné době byste mezi analytiky asi jen těžko hledali někoho, kdo se k němu zatím ještě nevyjádřil. Mark Gurman z Bloombergu například v souvislosti s touto chystanou novinkou minulý týden uvedl, že by se uživatelé mohli dočkat také několika „svěžích nových aplikací od Applu“.

Ve svém pravidelném newsletteru s názvem Power On Gurman uvedl, že by operační systém iOS 16 mohl kromě nových nativních aplikací měl nabídnout také ještě lepší možnosti integrace se stávajícími nativními aplikacemi. O jaké nové nativní aplikace by se mělo jednat Gurman bohužel nespecifikoval. K výraznějšímu přepracování po stránce designu by podle analytiků letos ještě nemělo dojít, Gurman ale naznačil, že v případě watchOS 9 bychom se mohli dočkat významnějších změn.

.