Zavřít reklamu

Již zítra se uskuteční zářijová konference. Samozřejmě nás v blízké době čeká představení hned několika jablečných produktů, díky čemuž se internet začíná zaplňovat těmi nejrůznějšími spekulacemi. Jak to ale ve finále dopadne, ví prozatím pouze Apple. Abychom získali přehled nad chystanými novinkami, shrnuli jsme pro vás ty nejzajímavější spekulace od vcelku legitimních zdrojů. Pojďme se na ně tedy společně podívat.

iPhone 12 nenabídne 120Hz displej

Kolem chystaných iPhonů s označením 12 koluje neustále řada nejrůznějších spekulací. Nejčastěji se hovoří o takzvaném návratu ke kořenům, a to konkrétně na poli designu. Nové jablečné telefony by měly nabídnout hranatější design vycházející z iPhonu 4 a 5. Nadále hned několik zdrojů potvrzuje příchod telekomunikačního standardu 5G. Nad čím ale stále visí otazníky, je vylepšený 120Hz panel, který by uživateli dokázal nabídnout o poznání příjemnější používání zařízení a plynulejší přechody na samotné obrazovce. V jedné chvíli se totiž hovoří o definitivním příchodu této novinky, další den se zase mluví o selhání testů, kvůli čemuž Apple tuto vychytávku letos neimplementuje, a takto bychom mohli pokračovat ještě několikrát.

Koncept iPhonu 12:

Aktuálně se do celé situace vložil renomovaný analytik Ming-Chi Kuo. Podle něj na 120Hz displeje u nových iPhonů 12 můžeme rovnou zapomenout, a to především kvůli podstatně vyšší energetické náročnosti. Kuo zároveň očekává, že se této vlastnosti dočkáme až v roce 2021, kdy Apple poprvé použije technologii displeje LTPO, která je o poznání méně náročnější na baterii.

Apple Watch s pulzním oxymetrem

V úvodu jsme zmínili, že se zítra koná podzimní jablečná konference. Při této příležitosti je každoročně představován nový iPhone spolu s jablečnými hodinkami. Letos tomu bude ale výjimečně jinak, tedy alespoň podle dosavadních informací. Dokonce i samotný Apple totiž potvrdil, že se příchod nových iPhonů zkrátka opozdí, ale bohužel se o bližší informace již nepodělil. Řada uznávaných zdrojů proto počítá, že se zítra dočkáme oficiálního představení nových Apple Watch spolu s levnějším modelem a přepracovaného iPadu Air. Co by ale vlastně měly nabídnout mezi jablíčkáři velice oblíbené „watchky?“

Chystaný operační systém watchOS 7:

Zde vycházíme z nejnovějších informací magazínu Bloomberg. Podle Marka Gurmana by Apple Watch Series 6 měly být k dispozici ve dvou velikostech, a to 40 a 44mm (stejně jako loňská generace). Ještě než se podíváme na hlavní očekávanou novinku, měli bychom si říci něco o produktu jako takovém. Apple si již v minulosti uvědomil sílu jablečných hodinek z pohledu lidského zdraví. Právě proto hodinky dbají na zdraví a kondici svého uživatele – vcelku efektivně jej motivují k výkonu, dokáží pravidelně monitorovat tepovou frekvenci, nabízí EKG senzor pro detekci případné fibrilace síní, dokáží detekovat pád a zavolat v případě potřeby pomoc a neustále monitorují hluk v okolí, čímž chrání sluch uživatele.

apple watch na pravé ruce
Zdroj: Redakce Jablíčkář

Přesně tyto funkce přinesly Apple Watch jejich největší popularitu. Toho si je vědom i samotný kalifornský gigant, a proto bychom se měli dočkat implementaci takzvaného pulzního oxymetru. Díky této novince by hodinky byly schopny měřit saturaci kyslíku v krvi. K čemu je to vlastně dobré? Ve zkratce můžeme říci, že pokud by hodnota byla nižší (pod 95 procent), znamenalo by to, že se do těla dostává málo kyslíků a krev není dostatečně okysličena, což je relativně normální například u astmatiků. Pulzní oxymetr v hodinkách proslavila především společnost Garmin. Každopádně dnes tuto funkci nabízí i levné fitness náramky.

iPad Air s přepracovaným designem

Jak jsme již výše zmínili, magazín Bloomberg prorokuje, že se po boku jablečných hodinek dočkáme i přepracovaného iPadu Air. Ten by měl nově nabídnout displej přes celou obrazovku, čímž by došlo k odstranění ikonického Home Buttonu a po designové stránce by se značně přiblížil verzi Pro. Nenechte se ale zmást. Ačkoliv zmizí dané tlačítko, technologie Face ID se přesto nedočkáme. Apple se totiž rozhodl pro přesun senzoru otisku prstu neboli Touch ID, který se bude nově nacházet v horním zapínacím tlačítku. Nejsilnější procesor či ProMotion displej bychom od produktu ale očekávat neměli.

Koncept iPadu Air (iPhoneWired):

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.