Zavřít reklamu

V Mac App Storu najdete opravdu velkou přehlídku nejrůznějších e-mailových klientů. Mezi ty nejpopulárnější, které skvěle poslouží zejména pro hromadnou konverzaci a týmovou práci. Pokud také patříte mezi fanoušky aplikace Spark, můžete se nechat inspirovat našimi dnešními pěti tipy a triky.

Nastavení primární e-mailové adresy

V aplikaci Spark Mail můžete samozřejmě používat více e-mailových účtů najednou. Pokud ale víte, že jeden z těchto účtů budete využívat nejčastěji, můžete jej v aplikaci nastavit jako primární. Pro nastavení primárního účtu spusťte aplikaci Sparkt a poté na liště nabídek v horní části obrazovky vašeho Macu klikněte na Spark -> Accounts. V levém dolním rohu okna rozklikněte rozbalovací menu u položky Default account a poté vyberte požadovaný účet.

Rychlá změna kategorie

Aplikace Spark Mail dokáže rozpoznat, zda jste obdrželi e-mailovou zprávu v rámci osobní komunikace, nebo zda se jedná například o newsletter nebo notifikaci, a na základě tohoto zjištění dochází ke třídění zpráv do jednotlivých kategorií. Vy ale můžete zařazení do kategorií jednoduše sami změnit. V horní části okna si napravo od předmětu zprávy můžete všimnout kategorie (People, Newsletter, Notification). Pokud na tuto kategorii kliknete, můžete snadno a rychle změnit zařazení dané e-mailové zprávy.

Vytvoření týmu

Jednou ze skvělých funkcí aplikace Spark Mail je možnost týmové komunikace a spolupráce. Pokud chcete v aplikaci Spark na vašem Macu vytvořit nový tým, spusťte aplikaci a poté na liště nabídek v horní části obrazovky vašeho Macu klikněte na Spark -> Preferences. V horní části okna klikněte na kartu Teams -> Create a Team, a začněte postupně přidávat jednotlivé členy týmu.

Připnutí zpráv

Podobně jako v některých jiných komunikačních a e-mailových aplikacích si můžete také ve Spark Mail na Macu připnout důležité zprávy tak, abyste je měli neustále na očích. Pro připnutí zprávy stačí jednoduše kliknout na ikonku špendlíku v horní části okna. Přišpendlené zprávy si můžete nechat zobrazit po kliknutí na položku Pinned v panelu v levé části okna.

Plánování odesílání e-mailů

Potřebujete někomu ve dvě hodiny odpoledne odeslat důležitou e-mailovou zprávu, ale víte, že v daný čas nebudete u počítače? Aplikace Spark Mail nabízí možnost odložení odeslání zprávy. Vytvořte nový e-mail tak, jak jste zvyklí, a zamiřte do spodní části okna aplikace, kde kliknete na ikonku šipky s hodinami. V okně, které se vám zobrazí, nakonec postačí jen zadat požadované datum a čas.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    SPARK působí, jako že je fajn. Má dva problémy, tedy z mého pohledu.
    1. mám několik účtů. A při odesílání emailů mi občas zůstane viset email v outboxu, protože SPARK či MAIL (app od Apple), nemůže najít SMTP server. A je to k nevyřešení – prostě si ty dva hádají a něco jim dohromady nefunguje. Nevím co. Víte někdo?
    2. pokud chci SPARK ukončit, začne probíhat synchronizace, a trvá strašně dlouho. Mám možnost ukončit (docela tvrdé), ukončit po dokončení operace a nebo čekat a čekat… .

    Dost mne to štve, protože SPARK by byl jinak prima. Nevíte někdo, co s tím?

celý text

Čtěte více.