Zavřít reklamu

V Mac App Storu najdete opravdu velkou přehlídku nejrůznějších e-mailových klientů. Mezi ty nejpopulárnější, které skvěle poslouží zejména pro hromadnou konverzaci a týmovou práci. Pokud také patříte mezi fanoušky aplikace Spark, můžete se nechat inspirovat našimi dnešními pěti tipy a triky.

Nastavení primární e-mailové adresy

V aplikaci Spark Mail můžete samozřejmě používat více e-mailových účtů najednou. Pokud ale víte, že jeden z těchto účtů budete využívat nejčastěji, můžete jej v aplikaci nastavit jako primární. Pro nastavení primárního účtu spusťte aplikaci Sparkt a poté na liště nabídek v horní části obrazovky vašeho Macu klikněte na Spark -> Accounts. V levém dolním rohu okna rozklikněte rozbalovací menu u položky Default account a poté vyberte požadovaný účet.

Rychlá změna kategorie

Aplikace Spark Mail dokáže rozpoznat, zda jste obdrželi e-mailovou zprávu v rámci osobní komunikace, nebo zda se jedná například o newsletter nebo notifikaci, a na základě tohoto zjištění dochází ke třídění zpráv do jednotlivých kategorií. Vy ale můžete zařazení do kategorií jednoduše sami změnit. V horní části okna si napravo od předmětu zprávy můžete všimnout kategorie (People, Newsletter, Notification). Pokud na tuto kategorii kliknete, můžete snadno a rychle změnit zařazení dané e-mailové zprávy.

Vytvoření týmu

Jednou ze skvělých funkcí aplikace Spark Mail je možnost týmové komunikace a spolupráce. Pokud chcete v aplikaci Spark na vašem Macu vytvořit nový tým, spusťte aplikaci a poté na liště nabídek v horní části obrazovky vašeho Macu klikněte na Spark -> Preferences. V horní části okna klikněte na kartu Teams -> Create a Team, a začněte postupně přidávat jednotlivé členy týmu.

Připnutí zpráv

Podobně jako v některých jiných komunikačních a e-mailových aplikacích si můžete také ve Spark Mail na Macu připnout důležité zprávy tak, abyste je měli neustále na očích. Pro připnutí zprávy stačí jednoduše kliknout na ikonku špendlíku v horní části okna. Přišpendlené zprávy si můžete nechat zobrazit po kliknutí na položku Pinned v panelu v levé části okna.

Plánování odesílání e-mailů

Potřebujete někomu ve dvě hodiny odpoledne odeslat důležitou e-mailovou zprávu, ale víte, že v daný čas nebudete u počítače? Aplikace Spark Mail nabízí možnost odložení odeslání zprávy. Vytvořte nový e-mail tak, jak jste zvyklí, a zamiřte do spodní části okna aplikace, kde kliknete na ikonku šipky s hodinami. V okně, které se vám zobrazí, nakonec postačí jen zadat požadované datum a čas.

.