Zavřít reklamu

Na zítřejší ráno je v New Yorku naplánovaná tisková konference, během které má společnost DJI představit něco nového. Původní upoutávky dávaly jasně najevo, že půjde o nějaký nový dron, s největší pravděpodobností o nástupce populárního modelu Mavic Pro. Dnes odpoledne se na web dostaly fotografie a informace, které dělají zítřejší odhalení bezpředmětné, neboť unikly nějaké obrázky a především specifikace. Skutečně se jedná o nový dron a skutečně jde o řadu Mavic. Přízvisko Pro však mizí a nahrazuje jej Air.

Pokud na zítřejší událost čekáte, následující řádky asi nečtěte, neboť jde o jeden velký spoiler. Pokud je vám to jedno, čtěte dál. Během zítřejší konference DJI představí nový dron Mavic Air, který vychází z Mavicu Pro. Ten bude disponovat 32 megapixelovou kamerou s panoramatickým režimem, skládací nohy (jako Mavic Pro), schopnost nahrávání 4k videa (framerate ještě potvrzení není), tříosý gimbal, senzory pro vyhýbání se/překonávání překážek vpředu, vzadu a po stranách, podpora VPS (Visual Positioning System), ovládání gesty, flight time 21 minut a šasi v několika barevných provedeních (zatím se ví o černé, bílé a červené).

Dle výše zmíněných informací to vypadá na takový hybrid, mezi Mavicem Pro a Sparkem. Zatím nejsou známy přesné specifikace senzoru a ani to, jaký bude mít novinka dosah, zda-li se v tomto případě přikloní spíše ke Sparku (až 2km) nebo k Mavicu (až 7km). Nový Mavic Air rozhodně nebude disponovat tišší verzí vrtulí (resp. propellerů). Jak se zdá, DJI by mohlo tímto modelem zacílit na ty, pro které je Spark spíše jen hračkou a Mavic Pro už zbytečně „profesionální“ dron. Je také velice dobře možné, že v DJI posunou cenové hranice jednotlivých produktů tak, aby nové rozložení dávalo větší smysl. V ideálním případě se dočkáme zlevnění Sparku a nový Mavic Air půjde někam mezi něj a verzi Pro. Co si o novince myslíte vy?

Zdroj: DroneDJ

.