Zavřít reklamu

Streamovací hudební služba Spotify se tento týden pochlubila dosažením 100 milionů platících uživatelů. Jedná se o dvojnásobek oproti počtu předplatitelů Apple Music, který Apple ohlásil letos v lednu. Spotify nově dosažený milník oznámilo v rámci zveřejnění svých nejnovějších finančních výsledků.

Znamená to také, že polovina uživatelů Spotify je platící. Měsíční počet aktivních uživatelů meziročně vzrostl o 26 % na 217 milionů, počet uživatelů placené prémiové verze vzrostl meziročně o 32 %, čímž se podařilo dosáhnout horní hranice předběžného předpokladu. Spotify ale podotýká, že se její službě řada platících uživatelů upsala na základě různých výhodných nabídek. Jednalo se o akce pořádané zejména v zámoří například při příležitosti propagace Google Home Mini nebo nabídky v rámci výhodných balíčků služeb.

Zatímco Apple Music nabízí měsíční bezplatnou zkušební dobu a zvýhodněné tarify pro studenty nebo celé rodiny, Spotify přináší různé výhodné nabídky, v jejichž rámci vyjde v některých případech verze Premium uživatele někdy i na pouhý dolar měsíčně po dobu několika měsíců. Počet platících uživatelů Apple Music vzrostl podle lednových údajů zhruba o 10 milionů, na aktuální údaje si ale nejspíš budeme muset počkat do doby, kdy Apple vyhlásí své finanční výsledky za druhý finanční kvartál letošního roku.

Vztahy mezi společnostmi Spotify a Apple jsou v poslední době velmi napjaté. Spotify vzneslo proti Applu stížnost, v níž ji obviňuje z protisoutěžního jednání a z toho, že svou vlastní streamovací hudební službu v mnoha směrech upřednostňuje a zvýhodňuje. Apple reagoval nařčením Spotify , že si chce zachovat všechny výhody bezplatné aplikace, aniž by byla bezplatná.

Apple-Music-vs-Spotify
Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.