Zavřít reklamu

Společnost Spotify se pochlubila dalším překonaným milníkem. K poslednímu červnu se jí podařilo překonat hranici 108 milionů platících zákazníků a stále si tak drží více než pohodlný globální náskok proti Apple Music.

Naposledy Spotify informovala o počtu svých předplatitelů v dubnu, kdy společnost pokořila hranici 100 milionů platících uživatelů. Za necelé dva měsíce tak vzrostl počet předplatitelů o více než 8 milionů, což je velice slušný růst.

Celkem službu využívá více než 232 milionů uživatelů, mezi které se řadí jak placené, tak neplacené účty. Celkový počet uživatelů meziročně povyrostl o takřka 30%. Navzdory negativním výhledům z posledních měsíců to vypadá, že se Spotify poměrně daří. Alespoň co se týče udržení vzestupné tendence počtu uživatelů.

Apple Music oproti tomu v červnu překonala hranici 60 milionů platících uživatelů. Uživatelská základna je však daleko více centralizovaná s tím, že zhruba polovina z oněch 60 milionů pochází z USA. Právě USA je také jediná země, kde je Apple Music populárnější než konkurenční služba. Z kraje letošního roku byl rozdíl na americkém trhu zhruba dva miliony uživatelů ve prospěch Apple Music.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Společnost Spotify v současné době věří, že se jí podaří dosáhnout mety 125 milionů uživatelů ještě do konce letošního roku. Pokud si služba udrží současnou úroveň růstu, neměl by to být příliš velký problém. Jak jste na tom vy? Dáváte přednost Apple Music, nebo raději využíváte služeb Spotify?

Zdroj: Macrumors

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více