Zavřít reklamu

Ve společnosti Spotify mají v posledních týdnech napilno. Včera totiž vyšlo najevo, že se společnost konečně chystá stát veřejně obchodovanou, hodlá tedy vstoupit na burzu. A jakým jiným způsobem před tímto krokem zvýšit potenciální hodnotu své společnosti než tím, že na Twitteru zveřejníte kolik máte platících uživatelů. A přesně to se včera večer stalo.

Na oficiální Twitterovém účtu se včera objevila krátká zpráva „Zdravíme 70 milionů platících uživatelů“. Její význam je poměrně jasný. Když společnost Spotify zveřejnila čísla svých platících zákazníků posledně, užívali jsme si letního sluníčka. V tu dobu si službu předplácelo 60 milionů zákazníků. Za půl roku jich je tedy o 10 milionů více. Pokud tato čísla porovnáme s největším konkurentem v byznysu, kterým je bezpochyby Apple Music, Spotify je na tom o nějakých 30 milionů lépe. Od posledního zveřejnění platících zákazníků Apple Music už však také nějaký ten pátek uběhl.

Načasování této zprávy přišlo vhod vzhledem k tomu, že se první veřejná nabídka akcií společností nezadržitelně blíží. Zatím ale není jasné konkrétní datum´, kdy se tak stane. Vzhledem k oficiálně podanému požadavku se to však očekává někdy ke konci prvního kvartálu letošního roku. Společnost si musí před svým vstupem na burzu alespoň trochu napravit svou reputaci a vyhlídky do budoucna, které velmi poškodila soudní tahanice s vydavatelstvím Toma Pettyho a Neila Younga (a dalších). V rámci tohoto sporu se hraje o neuvěřitelných 1,6 miliardy dolarů, což by bylo pro Spotify obrovské sousto (mělo by se jednat o více než 10% předpokládané hodnoty společnosti).

Zdroj: 9to5mac

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více