Zavřít reklamu

Spotify dostalo dlouho očekávanou integraci se Siri. Uživatelé iPhonů a iPadů s nainstalovaným iOS 13 tak mohou od dnešního dne spustit přehrávání skladeb, alb nebo playlistů pomocí hlasové příkazu – stačí jen aplikaci Spotify aktualizovat na verzi 8.5.26. Spolu s tím dorazila streamovací služba také na Apple TV.

Pro ovládání Spotify hlasovými příkazy, stačí jen aktivovat Siri a požádat o přehrání skladby, alba nebo playlistu. Ke standardnímu hlasovému povelu je však potřeba připojit ještě slovíčka „with Spotify“, aby Siri věděla, že má úkon provést v dané aplikaci, nikoli v Apple Music. Celý příkaz pro přehrání vybrané skladby by pak mohl vypadat následovně:

„Play Look Alive by Drake with Spotify.“

Hlasové příkazy pro ovládání Spotify je možné zadávat i skrze AirPods nebo dokonce v autě přes CarPlay či doma přes HomePod, který je k iPhonu připojený skrze AirPlay.

Kromě výše zmíněného dorazila spolu s novou verzí aplikace také podpora pro Režim malého objemu dat v iOS 13. Pokud je režim na iPhonu aktivovaný v Nastavení –> Mobilní data –> Volby dat, pak Spotify automaticky aktivuje svoji vlastní funkci Data Saver.

Počínaje dnešním dnem je Spotify dostupné také na Apple TV, kde dlouhou řadu let chybělo. V průběhu dnešního dne by se měla příslušná aplikace objevit přímo v tvOS App Store. Pakliže tedy vlastníte Apple TV, můžete si hudbu ze Spotify pustit i na svém televizory – podporováno je samozřejmě i bezplatné členství s reklamami a dalšími omezeními.

Apple TV Spotify
.