Zavřít reklamu

Streamovací služba Apple Music stále roste a jak se zdá, rozhodně nejde o růst pomalý. Nové informace ohledně počtu platících uživatelů zveřejnil na festivalu SXSW Eddy Cue, dle kterého si Apple Music za poslední měsíc předplatilo o dva miliony lidí více, než předtím. Již před pár týdny se navíc objevila informace o tom, že se Apple Music na americkém trhu nebezpečně přibližuje Spotify a do konce léta by se mohlo Apple Music stát jedničkou na trhu s hudebními streamovacími službami.

Vraťme se ale k Apple Music. Eddy Cue včera oznámil, že Apple na konci února překročil metu 38 milionů platících zákazníků s tím, že se tento počet za měsíc zvedl o dva miliony uživatelů. Velkou míru zásluh na tomto nárůstu má pravděpodobně faktor vánočních svátků, kdy se produkty od Applu nadělovaly ve velkém. I tak ovšem jde o velice dobré číslo. Kromě výše zmíněných 38 milionů je zde zhruba 8 milionů uživatelů, kterým v současné době ubíhá nějaká varianta trialu.

Největší konkurent v tomto segmentu, společnost Spotify, před měsícem oznámila, že disponuje 71 miliony platících zákazníků. Pokud dáme dohromady uživatelské základny obou služeb, jde o více než 100 milionů uživatelů. Toto číslo je dle Eddyho Cue samo o sobě působivé, stále se zde však prý nachází velký prostor pro další růst. Což je vzhledem k celkovému počtu aktivních iPhonů a iPadů ve světě logické.

Kromě čísel Cue opět zmiňoval, že množství předplatitelů není nejpodstatnější údaj ohledně Apple Music. Celá platforma je ohromně důležitá zejména vzhledem k umělcům, kterým umožňuje se prosadit a realizovat. Apple jim jen pomáhá dostat jejich umění mezi co nejvíce možných uživatelů.

Zdroj: Appleinsider

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.