Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi jablečné fanatiky, tak už jste zajisté postřehli dva podzimní Apple Eventy, které tento podzim proběhly. Na první podzimní jablečné konferenci došlo k představení nových Apple Watch Series 6 a SE, společně s novou generací iPadu a iPadu Air. Co si budeme nalhávat, tento Apple Event byl poněkud slabší. Poté následovalo představení nových „dvanáctek“, společně s HomePodem mini, které bylo rozhodně o fous zajímavější. Nyní se však pomalu blížíme k třetí podzimní jablečné konferenci, která se bude konat již v úterý, 10. listopadu, tradičně od 19:00. Tato konference bude podle všeho nejdůležitější konferencí za posledních několik let, a to kvůli jistému přechodu na Apple Silicon.

Vzhledem k tomu, že si Apple v rámci předchozí konference takříkajíc „vystřílel broky“, tak můžeme vcelku jednoduše určit, čeho se na třetí konference dočkáme. V minulých týdnech se aktualizace dočkal iPhone, iPad, Apple Watch a HomePod a zbývá už jen prakticky Mac. Nejpravděpodobněji se tedy na chystané konferenci dočkáme představení nových macOS zařízení s procesory Apple Silicon. To by šlo ruku v ruce se slibem jablečné společnosti, ve kterém stojí, že se prvního Mac zařízení s procesorem Apple Silicon dočkáme do konce roku. Čtvrtá konference už navíc k tomu letos zajisté neproběhne, takže jsou karty víceméně rozdány. Otázkou pak zůstává, zdali Apple představí pouze nové Macy, anebo k nim přidá také něco dalšího. Hojně se mluví o nové Apple TV, dále o lokalizačních přívěscích AirTags či o náhlavních sluchátkách AirPods Studio. Právě u „doplňkových“ zařízení tedy v současné době visí největší otazník. Co se týče Maců s Apple Silicon procesory, dočkat bychom se měli 13″ a 16″ MacBooku Pro, společně s MacBookem Air. Co všechno má kalifornský gigant za lubem však stále není stoprocentně jisté.

Apple u každé pozvánky na konferenci přichází s jedinečnou grafikou, ze které lze poté vytvořit tapety. Před minulými konferencemi jsme vám takové tapety zprostředkovali a u třetí letošní podzimní konference tomu opět nebude jinak.  Jestliže se vám tedy design poslední pozvánky na Apple Event s názvem One more thing líbí a nemůžete se konference dočkat, tak stačí, abyste klepnuli na tento odkaz. Z odkazu pak stačí tapety určené na vaše zařízení stáhnout a jednoduše nastavit – nejedná se o nic složitého. Pokud nevíte, jakým způsobem můžete tapety stáhnout a nastavit, tak vám níže přikládáme podrobné návody. Samotnou konferencí vás samozřejmě budeme již tradičně provázet, a to právě 10. listopadu od 19:00. Před, během a i po konferenci se na našem magazínu budou objevovat články, které s Apple Eventem budou souviset – proto nás rozhodně sledujte i nadále. Bude nám ctí, pokud budete chystanou konferenci sledovat právě s námi.

Nastavení tapety na iPhonu a iPadu

 • Prvně je nutné, abyste se přemístili na Google Disk, kde jsou tapety uloženy – klepněte na tento odkaz.
 • Zde si poté vyberte tapetu pro váš iPhone či iPad, a poté ji rozklikněte.
 • Jakmile tak učiníte, tak klepněte na tlačítko pro stažení vpravo nahoře.
 • Po stažení tapetu v rozklikněte ve správci stahování a vlevo dole klepněte na ikonu sdílení.
 • Nyní je nutné, abyste sjeli níže a klepnuli na řádek Uložit obrázek.
 • Poté přejděte do aplikace Fotky a staženou tapetu otevřete.
 • Pak už jen vlevo dole klepněte na ikonu sdílení, sjeďte níže a klepněte na Použít jako tapetu.
 • Nakonec stačí, abyste klepnuli na Nastavit a zvolili si, kde se bude tapeta zobrazovat.

Nastavení tapety na Macu a MacBooku

 • Prvně je nutné, abyste se přemístili na Google Disk, kde jsou tapety uloženy – klepněte na tento odkaz.
 • Zde si poté vyberte tapetu pro váš Mac či MacBook, a poté ji rozklikněte.
 • Na zobrazený soubor s tapetou klepněte pravým tlačítkem (dvěma prsty) a zvolte Stáhnout.
 • Po stažení na tapetu klepněte pravým tlačítkem (dvěma prsty) a zvolte možnost Nastavit obrázek na ploše.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více