Zavřít reklamu

Taky si říkáte, že by bylo naprosto skvělé, kdybychom si jako tapetu na iPhonu mohli nastavit animovaný GIF? Při každém odemčení iPhonu by se mohla spustit jakákoliv animace, která by v mnohých případech mohla vypadat naprosto fantasticky. Bohužel však pro nás, GIF si jako tapetu na iPhone nastavit nemůžeme. Tohle omezení však můžeme vcelku jednoduše obejít, a to tak, že z GIFu vytvoříme Live Photo, které už na tapetu našeho zařízení nastavit lze. V tomto článku si tedy ukážeme, jak prvně GIF převést na Live Photo, a poté, jak tohle Live Photo nastavit na tapetu. Pokud vás tohle téma zajímá, tak se pohodlně usaďte a přečtěte si krok po kroku, jak na to.

Převod GIFu na Live Photo

Abychom mohli převést GIF na Live Photo, tak potřebujeme dvě věci – samotný GIF a aplikaci Giphy. GIF si musíte dle vlastních preferencí najít sami. Buď si jej stáhnete z internetu na Macu, a poté si jej pomocí AirDropu přesunete do iPhonu, anebo si GIF stáhnete přímo v iPhonu skrze Giphy – záleží na vás. Aplikace Giphy je poté k dispozici zdarma na App Storu a stáhnete ji pomocí tohoto odkazu.

Po stažení Giphy aplikaci spusťte a najděte si GIF, který chcete využít jako tapetu plochy. Pokud byste chtěli použít GIF z galerie, tak klikněte v dolním menu na ikonu „+“, povolte přístup ke kameře a z galerie vyberte GIF, který chcete převést. Jakmile budete mít rozkliknutý GIF, který chcete nastavit na tapetu plochy, tak u něj klikněte na ikonu tří teček v pravé části displeje. Objeví se menu, ve kterém klikněte na možnost Convert to Live Photo. Nyní klikněte na možnost Save as Live Photo (Fit to Screen). První možnost v podobě uložení Full Screen mi osobně nefungovala. Jakmile máte GIF převedený a uložený jako Live Photo, tak už jej jen stačí nastavit jako tapetu plochy.

Nastavení Live Photo jako tapety

Po uložení GIFu, respektive Live Photo do vaší galerie, se přesuňte do aplikace Fotky a stažený GIF si najděte a rozklikněte. Jakmile tak učiníte, tak v levém dolním rohu klikněte na ikonu sdílení (čtvereček se šipkou). Z menu, které se zobrazí, vyberte možnost Použít jako tapetu. Zde poté v dolní části obrazovky klikněte na možnost Live Photo (v iOS 13 stačí možnost Live Photo aktivovat), a poté klikněte na tlačítko Nastavit. Na konec zvolte nastavení tapety jen na zamknutou obrazovku, jelikož na domovské obrazovce Live Photo aktivovat nelze.

Osobně si myslím, že je tato možnost skvělým oživením zamčené obrazovky. Pokud si najdete nějaký pěkný a kvalitní GIF, tak se vaše obrazovka může proměnit v doopravdy pěknou podívanou. Na druhou stranu si s tímto postupem můžete také udělat legraci z kamaráda, který si zrovna někam odskočí, a nechá iPhone na stole. Takto mu můžete rychle nastavit tapetu v podobě vtipného GIFu a vystřelit si z něj.

Diskuze k článku

    Mám SE a nejde to?‍♀️Nastavi se jen fotka…

celý text

Čtěte více