Zavřít reklamu

Vyhlídky vedení lidské civilizace od jejího zrodu k jejímu vrcholu nabídlo v historii už množství videoher. Nejznámějším zástupcem takových her je pravděpodobně Civilization, která hráčům tuhle možnost nabízí v různých podobách už od roku 1991. Samozřejmě se ale na trhu s videohrami objevuje řada skromnějších projektů, které nezastírají svou lásku k historii a absenci invetsičního kapitálu vyvažují například užším zaměřením na specifické kapitoly lidských dějin. Jedním z takových je i hra Predynastic Egypt, která vás nechá vyzkoušet si roli vládce Egyptské říše, a to od prvního příchodu lidí do oblasti až do doby její největší slávy během spojení Horního a Dolního Egypta do jednoho obrovského království.

Predynastic Egypt je klasickou historickou srategií, kde se rozhodujete takticky během samostatných tahů. Velký časový rozsah příběhové linky znamená, že si vyzkoušíte množství různě vyspělých činností – od stavění prvních jednoduchých osad až po výstavbu času vzdorujících hrobek faraónů. Herní svět by měl kopírovat historické události, jeho simulace vás tak nechá bojovat s přírodními katastrofami, vpády nepřátelských hord nebo nakažlivými nemocemi. Ke správnému rozvoji své civilizace budete muset klást důraz na včasný vývoj nových technologií, které vás nejednou zachrání před skutečnými pohromami. Těch má Predynastic Egypt v zásobě pěknou řádku, během hraní bude je bude hra tahat z klobouku naplněného více než stovkou různých událostí.

Vývojáři při popisu hry zdůrazňují vysokou historickou přesnost. Vše, co v Predynastic Egypt zažijete, postavíte či vyvinete je přesně v takové podobě, v jaké to existovalo v hlubokém starověku. Hra se nyní na Steamu navíc nachází ve velmi sympatické slevové akci. Pokud tedy chcete na vlastní kůži zažít legendární období lidského druhu, nyní se naskýtá ideální příležitost.

Hru Predynastic Egypt můžete zakoupit zde

Témata: , ,
Patrik Pajer

Absolvent filmu a audiovizuální kultury. Věnuje víc času psaní o hrách než jejich hraní. Budoucí krypto baron.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text





Čtěte více



.