Zavřít reklamu

Časové smyčky jsou cool, to je nepopiratelný fakt. Hrátky s časem a opakováním událostí proslavily ve filmovém průmyslu například legendární komedie Na hromnice o den více nebo o něco současnější mimozemská řežba Na hraně zítřka. Ve světě videoher tolik časových smyček nevídáme, i přes to, že tenhle koncept využívala například všemi milovaná The Legend of Zelda: Majora’s Mask. Naštěstí se ale můžeme spolehnout na nezávislé vývojáře, který se originálních nápadů tolik nebojí. Mezi takové patří i studio Happy Brocolli Games a jejich prvotina Kraken Academy.

Hlavního hrdinu hry čekají první dny na nové střední škole. A aby toho nebylo málo, čeká ho hned po příjezdu kromě všeobecné nervozity z nového prostředí magický kraken. Ten mu zvěstuje, že za tři dny má přijít konec světa a je jen na něm, aby tomu zabránil. Splnění takového úkolu bude přitom vyžadovat osvobození čtyř duchů a hlavně spřátelení se s ansámblem místních podivných postaviček. Kraken Academy totiž není úplně obyčejná střední škola.

Kouzelný mluvící kraken je jen prvním vodítkem k tomu, že se hlavní hrdina ocitl na opravdu podivném místě. To ovšem budete mít spoustu času podrobně prozkoumat a seznámit se s místními studenty a učiteli. K vysvobození každého z duchů spotřebujete jednu třídenní časovou smyčku, ve které se vždy lépe seznámíte s jedním ze studentských klubů a jeho členy. Na závěr každé ze smyček vás poté čeká souboj s bossem. Kraken Academy je koktejlem mnoha žánrů, nejlépe lze ale popsat jako adventuru s RPG prvky. Kromě interakce s postavami tu budete i čas od času bojovat a hrát různé minihry. To vše doplňuje osobitý grafický styl společně s humorně založenými dialogy, jež vás nenechají zapomenout na to, že místní škola je opravdu absurdní.

  • Vývojář: Happy Brocolli Games
  • Čeština: Ne
  • Cena: 11,99 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.12 nebo novější, dvoujádrový procesor na frekvenci 2 GHz, 1 GB operační paměti, integrovaná grafická karta, 400 MB volného místa na disku

 Hru Kraken Academy můžete zakoupit zde

Témata: , , , , ,
Patrik Pajer

Absolvent filmu a audiovizuální kultury. Věnuje víc času psaní o hrách než jejich hraní. Budoucí krypto baron.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.