Zavřít reklamu

Za 11 let, kdy Apple převratným způsobem změnil mobilní technologie, si lidé dokázali vydělat nemalé peníze vytvářením iOS aplikací a her. Ačkoli se to vůbec nemusí zdát, vývojáři mobilních aplikací si přijdou na skutečně slušné výdělky. Web Dice, který nabízí pracovní pozice v oblasti technologií, zveřejnil průměrné mzdy iOS vývojářů. A možná vám vezmou vítr z plachet, protože se opravdu jedná o velmi vysoká čísla.

Výsledky jsou rozdělené podle geografických oblastí s městy, ve kterých je bydlení a celkové žití nejdražší, a zároveň která nabízejí velmi štědré výdělky. Ovšem i za tu nejmenší mzdu jste schopní si pořídit dům nebo nový sporťák.

Jedním z takových měst je New York nebo San Francisco, kde je bydlení opravdu velmi drahé. Jednou z výhod vývojářů je právě onen plat, se kterým si toto bydlení mohou dovolit. Jako iOS vývojář totiž v těchto městech můžete počítat s ročním výdělkem kolem 126 000 dolarů (přibližně 2 800 000 korun). Los Angeles a Seattle jsou na tom podobně, v těchto městech si vývojáři přijdou od 123 000 do 124 000 dolarů. Hned za nimi je Austen a Boston, kde se výplaty pohybují kolem 112 tisíc dolarů. V neposlední řadě se do žebříčku dostala také Atlanta a Dallas, kde jste schopní dostat od 98 000 do 99 000 dolarů.

Average iOS Developer Salary

Dice vytvářelo tento seznam na základě rozsáhlé databáze pracovních nabídek, které na svých stránkách nabízejí. Musíme však brát v potaz, že se jedná o průměrné platy, ne počáteční.

Nalákala vás výše platu k tomu, stát se iOS vývojářem? Pak je potřeba se nejprve naučit programovací jazyky Swift a Objective-C. V začátcích by vám mohla pomoci aplikace Swift Playgrounds. Jedná se o program pro mladé vývojáře, který vás naučí základy programování, jako smyčky, proměnné či parametry. Na internetu samozřejmě naleznete mnoho online kurzů a Apple dokonce nabízí i svůj vlastní skrze iBooks.

.