Zavřít reklamu

Apple aktualizoval HomePod mini, který bude nově k dispozici ve třech dalších barevných variantách: žluté, modré a oranžové. Jejich cena je stejných 99 dolarů, u nás okolo 2 500 Kč, a budou k dispozici až příští měsíc, tedy během listopadu. Apple bude i nadále nabízet stávající možnosti bílé a vesmírně šedé barvy. 

A ač to tak mohlo na první pohled vypadat, jsou nové barvy vlastně tím jediným, co se po hardwarové stránce změnilo. Spolu s barevnou variantou bezešvé síťoviny, kterou je reproduktor obalen, se změnila i barva tlačítek plus a minus na jeho horní straně, aby ladila s celkovým pojetím. Podsvícený dotykový povrch v horní části, který poskytuje rychlé ovládání, má pak nové barevné LED.

Například. žlutý HomePod mini tak má gradient posunutý do teplejších barev zelené a oranžové, oranžový zase od oranžové po modrou, kdežto u ostatních je to spíše přechod mezi modrou a růžovou. Tyto barvy jsou závislé od interakce se Siri. V nabídce pořád zůstávají původní barvy bílé a vesmírně šedé. 

Proč Apple sáhnul po modré, je poměrně logické, protože se jedná o stejnou barvu, kterou např. nabízí iPhone 13 a také na jaře představený iMac. Oproti tomu žlutá a oranžová ladí už jen s 24“ iMacem. Je tak docela možné, že Apple chce tímto sladit své all-in-one počítače používané v domácnostech s reproduktory. Žlutou například nabízel i iPhone XR, který však s příchodem iPhonů 13 nabídku společnosti opustil. Dá se tak soudit, že nové barevné portfolio bude ideálně dotvářet interiér každé domácnosti.

S více reproduktory HomePod mini rozmístěnými po celém domě totiž můžete požádat Siri, aby všude pustila jednu skladbu. Jak pak procházíte místnostmi, všude hraje to stejné. Reproduktor také spolupracuje s vašimi zařízeními Apple na funkcích, jako je Intercom, což vám umožní rychle komunikovat hlasem s celou rodinou, ať je po vašem domově rozeseta v jakýchkoli místnostech.

.