Zavřít reklamu

Ačkoliv to pro některé mohlo přijít jako blesk s čistého nebe, již dlouho se o tom mluvilo a jednoho dne to přijít muselo. Steve Jobs, spoluzakladatel Apple, výkonný ředitel, vlastník Pixaru a člen výkonné rady Disney ve středu podal rezignaci na svůj post šéfa Apple.

Jobse již několik let sužují nemoci, prošel si rakovinou slinivky břišní i transplantací jater. V lednu tohoto roku odešel Jobs na zdravotní dovolenou a žezlo přenechal Timu Cookovi. Ten své schopnosti potvrdil již v minulosti při absenci Steva Jobse u kormidla ze zdravotních důvodů.

Z Apple ovšem neodchází úplně. Ačkoliv, dle svých slov, není schopen plnit denní agendu, která se od něj jako od výkonného ředitele očekává, nadále by chtěl zůstat předsedou správní rady Apple a stále sloužit firmě svým jedinečným rozhledem, kreativitou a inspirací. Jako svého nástupce doporučil prověřeného Tima Cooka, který de facto vede Apple již půl roku.Krátce po oznámení akcie Apple klesly o 5 %, resp. o 19 dolarů na akcii, nicméně se očekává, že tento propad je pouze dočasný a hodnota akcií Apple by se měla opět brzy vrátit na původní hodnotu. Steve Jobs svou rezignaci oznámil oficiálním dopisem, jehož překlad si můžete přečíst níže:

Výkonné radě Apple a jablečné komunitě:

Vždycky jsem říkal, že pokud jednou přijde den, kdy nebudu nadále moct vykonávat své povinnosti a dostávat očekáváním jako výkonný ředitel Apple, budu první, od koho se to dozvíte. Tento den bohužel přišel.

Tímto rezignuji na pozici výkonného ředitele Apple. Chtěl bych nadále sloužit jako člen a předseda rady a zaměstnanec Apple.

Co se týče mého nástupce, silně doporučuji, abychom začali s naším nástupnickým plánem a jmenovali Tima Cooka jako výkonného ředitele Apple.

Věřím, že Apple má své nejlepší a nejinovativnější dny ještě před sebou. A těším se, až budu moct ve své roli tomuto úspěchu přihlížet a přispívat k němu.

Udělal jsem si za svého života v Apple několik nejlepších přátel a za všechny ty roky vám děkuji, že jsem mohl pracovat po vašem boku.

Zdroj: AppleInsider.com
.