Zavřít reklamu

Společnost Samsung je výhradním dodavatelem OLED panelů pro společnost Apple. V letošním roce Applu dodala zhruba 50 milionů panelů, které byly využity pro iPhone X a podle posledních zpráv to vypadá, že se produkce pro příští rok zhruba zečtyřnásobí. Po dlouhých měsících problémů, které se nesly v duchu nízké výtěžnosti výroby se zdá, že je vše v ideálním stavu a Samsung tak během příštího roku zvládne vyrobit až 200 milionů 6″ OLED panelů, které v podstatě všechny skončí u Applu.

Samsung pro Apple vyrábí ty nejlepší a nejkvalitnější možné panely, které společnost dokáže navrhnout a vyrobit. A to i na úkor vlastních vlajkových lodí, které tak dostávají panely druhé kategorie. Není tedy divu, že se displej iPhonu X stal tím nejlepším, který se letos objevil na trhu. Není to však zadarmo, neboť si Samsung za jeden vyrobený displej účtuje zhruba 110 dolarů, což z něj dělá daleko nejdražší položku ze všech použitých komponent. V této ceně je kromě panelu samotného zohledněna také dotyková vrstva a ochranné sklo. Samsung Applu dodává panely zkompletované v hotových modulech a připravené k nainstalování do telefonů.

V první polovině roku se často mluvilo o tom, jak výroba panelů vázne. Výtěžnost výroby fabriky A3, kde Samsung panely vyrábí, byla kolem 60%. Tedy téměř polovina vyrobených panelů byla nepoužitelná, z několika různých důvodů. Právě to mělo původně stát za tím, že bude iPhonů X nedostatek. Výtěžnost se postupně zlepšovala a nyní, na konci roku 2017, se údajně blíží až 90%. Za problémy s dostupností tak ve finále mohla problematická výroba jiných komponent.

S takovouto efektivitou výroby by pro Samsung neměl být problém splnit všechny kapacitní požadavky, které si Apple během příštího roku nadiktuje. Kromě displejů pro iPhone X bude Samsung vyrábět také panely pro nové telefony, které Apple představí v září. Už nyní se očekává, že se iPhone X „rozdvojí“ do dvou velikostí stejným způsobem, jaký je v posledních letech běžný pro ostatní iPhony – tedy klasický model a model Plus. V příštím roce by však problémy s dostupností nastat nemusely, neboť bude výroba a její kapacita dostatečně pokrytá.

Zdroj: Appleinsider

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text





Čtěte více



.