Zavřít reklamu

Z desek stolů na obrazovky počítačů. Takovým přesunem většinou procházejí úspěšné deskové hry. Do krabičky deskových her lze vztáhnout ledacos, mezi první elektronické ekvivalenty her z reálného života tak klidně můžeme počítat různé variantu šachů či solitairu. Nás ale dnes zajímají ty komplexnější hry vystavěné na vzájemně propojených systémech, které většinou nabídnou zábavu pro více než jednoho či dva hráče. Hrou z takové kategorie je určitě i The Captain Is Dead. To převádí do digitální podoby zábavnou a frenetickou deskovku, ve které se snažíte pomoci posádce vesmírné lodi s opravou hyperprostorového pohonu.

Designéři hry potenciální zájemce vyzývají k tomu, aby si představili, že jsou na konci jedné z epizod svého oblíbeného sci-fi seriálu. Mise vesmírné lodi úplně nevyšla a posádka je najednou bez kapitána. A aby toho nebylo málo, bez vedení se musí zbytek posádky vypořádat s hrozbou vetřelců. Jedinou cestou z prekérní situace je oprava mezihvězdného pohonu, a tu budete v roli nového vůdce organizovat právě vy.

Ve hře bude vaším úkolem dostatečně využít různé role, které vaše posádka zastává. K ruce vám bude sedm různých profesí. Admirál se pro plánování postupu a úhybných manévrů, Androidovi nic neudělá pro zbytek posádky smrtelné vakuum vesmíru a vedoucí inženýr dokáže zase rychle napravovat škodu, které na vaší lodi působí mimozemská cháska. Tu budete celou hru odrážet a k získání strategické výhody používat všech osm herních lokací, kdy každá plní svůj kritický účel. The Captain Is Dead se dá hrát v jednom hráči, nejvíce ale zazáří, když si k ní sednete s jedním či více kamarády. Hra podporuje na Steamu kooperaci na dálku pomocí Remote Play Together.

Hru The Captain Is Dead můžete koupit zde.

Patrik Pajer

Absolvent filmu a audiovizuální kultury. Věnuje víc času psaní o hrách než jejich hraní. Budoucí krypto baron.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.