Zavřít reklamu

Mám rád postapokalyptické filmy typu Resident Evil, Světová válka Z či Šílený Max. Díky tomu jsem si takřka okamžitě zamiloval hru Dead Venture, na kterou jsem čirou náhodou narazil v App Storu. Ač podobných her existuje celá řada, zatím jsem se nesetkal s podobným herním konceptem. Do určité míry máte totiž k dispozici otevřený svět s hromadou úkolů a tunou nemrtvých. Od smrti vás dělí jen plech, zbraně a nějaké to brnění. Tak směle do toho.

Dead Venture je v podstatě velmi jednoduchá hra. Na začátku máte k dispozici primitivní vozidlo, s nímž se musíte vydat do světa nemrtvých. Nejrpve je kosíte pouhým přejetím, ale s prvním upgradem doporučuji koupit zbraň. Postupně vylepšujete své vozítko, a to nejen po stránce výzbroje. Vylepšovat musíte motor, kapacitu nádrže nebo brnění. V každém světě máte řadu úkolů, nejčastěji zničit určitý počet zombíků, zachránit civilisty nebo odpálit nějaké budovy. Čím více zombie zabijete, tím více získáte zlaťáků.

[su_youtube url=“https://youtu.be/o8LuD1Y4q-I“ width=“640″]

Asi správně tušíte, že bez zlaťáků nejsou žádné úpravy. Zpočátku mě hrozně obtěžovaly reklamy, které se objevily vždy, když jsem umřel. Naštěstí vývojáři nabízí jednorázový in-app nákup v hodnotě 59 korun. Neváhal jsem ani minutu a ihned ho koupil. Rozhodně nelituji. Obdržel jsem po skončení každého kola nejen více zlaťáků, ale vývojáři mi rovnou nadělili také tank. A to je teprve pořádná zábava.

Vždy, když nemrtví vaše vozidlo rozbijí na kousky nebo vám dojde benzín, začínáte znovu. Postupně však dojedete dál a dál, až splníte všechny úkoly. Pak následuje přesun na nové místo. Ještě předtím však musíte ochránit konvoj a zabít hlavního bosse. Dead Venture nabízí i jednoduchý příběh, kdy sledujete jak se vaše komunita postupně rozrůstá. Líbí se mi i grafické zpracování, včetně efektů a vybuchujících sudů a aut. Samozřejmě tím, jak vylepšujete své vozidlo, zlepšují se i zombie, kteří po vás furt něco hází či plivou.

Dead Venture je zkrátka pořádná pařba se vším všudy. Kosíte zombie jak na běžícím páse a vylepšujete svůj vozový park. Auta ovládáte pomocí virtuálních směrových tlačítek vpravo/vlevo. K dispozici máte také plyn a brzdu, nic víc. Škoda jen, že ty úkoly jsou hodně podobné a svět by mohl být o kapku větší. I tak mi je hra velmi sympatická. Po dlouhé době jsem také nějaké herní vývojáře podpořil přímým in-app nákupem a nelituji. Dead Venture můžete v App Store stahovat zdarma. Hezkou zábavu.

[appbox appstore 1107880005]

.