Zavřít reklamu

Apple je známý svou snahou držet oznámení novinek až do poslední chvíle pod pokličkou, realita je ovšem taková, že i jemu samotnému se podaří odhalit novinky o něco dřív. Většinou to je díky nálezům v nových beta verzích operačních systémů, jindy se podaří zveřejnit informace na oficiální web o pár chvil dříve. Nyní ovšem pohled do budoucnosti poskytl samotný CEO Tim Cook.

Během panelové diskuze při své návštěvě Irska v pondělí oznámil, že Apple pracuje na technologiích, které umožní detekovat vážné zdravotní problémy už v rané fázi. Společnost vyvíjí tyto technologie zejména ve spojitosti s hodinkami Apple Watch. Poslední dvě generace nabízí vestavěnou podporu EKG schválenou FDA. Jsou tak vůbec první spotřební elektronikou svého druhu na světě. Apple Watch rovněž už dnes dokáží detekovat fibrilaci síní, tedy nejčastější druh srdeční arytmie.

Podle patentu, který společnost Apple získala koncem roku 2019, je ve vývoji také technologie, díky které by Apple Watch dokázaly detekovat Parkinsonovu chorobu už v počáteční fázi nebo symptomy třesu. Tim Cook během panelové diskuze nešel do detailů, dodal, že tato oznámení si nechává na jiné vystoupení, ale zmínil, že do projektu vkládá obrovskou naději.

Kritizoval, že zdravotnictví se v mnoha případech začíná zabývat technologiemi až když je pozdě a s penězi v sektoru se nepracuje efektivně. Díky zpřístupnění pokročilých zdravotnických technologii by se podle něj dalo mnoha případům předejít a ve výsledku by to také zredukovalo náklady pacientů na zdravotnictví. Prohlásil také, že tato křižovatka odvětví nebyla dostatečně probádána a nepřímo naznačil, že doufá, že Apple nebude jediným, kdo se bude o tuto oblast zajímat.

Apple Watch EKG JAB

Zdroj: AppleInsider

.