Zavřít reklamu
iWant

Letos představíme novou službu, na které jsme v Applu pracovali několik let, říká Tim Cook v nejnovějším rozhovoru

iWant

Tim Cook ve včerejším rozhovoru pro CNBC otevřel řadu zajímavých témat. Řeč přišla například na plány do budoucna, zdraví, nové služby, ale také vylepšení Siri nebo prodeje Apple Watch. Ve následujícím článku vám proto přinášíme shrnutí toho nejzásadnějšího.

Navzdory tomu, že v loňském roce čelil nejeden z výrobků od Applu kritice – ať už to byly MacBooky Pro, iPhony, nebo nejnověji iPad Pro – stojí si Tim Cook za tím, že nabídka produktů cupertinské společnosti nikdy nebyla lepší. Zároveň zmínil, že Apple usilovně pracuje na nových službách, na které se uživatelé mohou těšit ještě letos, a dodal, že se na zmíněné záležitosti, na kterých v Applu pracovali několik let, velmi těší.

Se službami od Applu je úzce spojená i péče o zdraví a právě i na tu se chce Cook v dohledné době ještě více zaměřit. Podle jeho slov je jedním z cílů společnosti poskytnout lidem další možnosti sledování a péče o vlastní zdraví. Jako příklad uvedl platformy Research Kit a CareKit sloužící například k individuálnějšímu a užšímu propojení pacientů s jejich lékaři, a poukázal na to, že majitelé iOS zařízení mají čím dál lepší možnosti získávání, ukládání a správy vlastních lékařských záznamů.

V souvislosti s péčí o zdraví nemohl Cook pochopitelně nezmínit ani Apple Watch, a pochlubil se zpětnou vazbou, kterou čas od času dostává od jejich spokojených uživatelů. Příběhy o tom, jak chytré hodinky od Applu zachránily svým majitelům život, využila cupertinská společnost i v poměrně nedávných reklamních spotech.

Řeč přišla také na virtuální asistentku. Cook v této souvislosti poukázal na to, že Siri v současnosti využívá více než 500 milionů zařízení po celém světě, a to v 21 jazycích a ve 30 zemích. Projevil zároveň upřímný zájem o to, aby Siri byla samozřejmostí v každé zemi, a ujistil posluchače, že její kvalita stoupá.

V rozhovoru pochopitelně nebylo možné vynechat ani tématiku iPhonu XR a jeho úspěšnosti. iPhone XR byl od doby svého uvedení nade vší pochybnost nejpopulárnějším z loňských modelů. V souvislosti se srovnáním těchto prodejů s ostatními modely ale Tim Cook přiznal, že by byl rád, kdyby prodeje stouply, a prohlásil, že na tom Apple pracuje. Připomněl, že Apple se zaměřuje spíše na dlouhodobé cíle, a zdůraznil rozšiřující se uživatelskou základnu, vysokou spokojenost uživatelů, nebo například narůstající kvalitu služeb, a označil tyto jevy za pozitivní. K problematice zhoršujího se postavení iPhonů na čínském trhu Cook poznamenal, že se čínská ekonomika zpomaluje, a že věří v dočasnost aktuálně napjatých vztahů.

Tim Cook na loňské říjnové Keynote

O nízké míře upgradu na nejnovější modely, kterou v minulosti přisoudil programu na výměnu baterie za zvýhodněných podmínek, Cook prohlásil, že ho ve skutečnosti nijak neznepokojuje. Jako jednu z nejhlavnějších priorit uvedl spokojenost zákazníka, a prohlásil, že u spokojeného zákazníka existuje vyšší pravděpodobnost upgradu. K přechodu na novější modely chce Apple do budoucna povzbudit zákazníky zavedením výměnných programů se službami v podobě přenosu dat do novějšího zařízení.

Vysoké ceny jsou v souvislosti s výrobky od Applu intenzivně diskutovaným tématem. Cook se nijak netajil tím, že Apple nemá ambice vyrábět co nejlevnější produkty, ale chce se spíše zaměřit „na ty nejlepší výrobky, které obohatí lidské životy“.