Zavřít reklamu

Vzhledem k tomu, že pandemie koronaviru je stále problémem číslo 1 v mnoha částech světa, rozhodl se Apple rozšířit svou snahu s bojem proti onemocnění COVID-19. Nadále tedy bude přesměrovávat 100 % způsobilých výnosů ze svých zařízeních a doplňků označených jako (PRODUCT)RED na globální fond Covid-19, a to až do 30. prosince 2021. 

V dubnu loňského roku společnost Apple uvedla, že část výnosů z „červených“ produktů přesměruje na boj proti pandemii. Měla tak činit do 30. června 2021. Vzhledem ale k tomu, že i když se vakcíny pomalu šiří po celém světě, pořád se objevují nové varianty této nemoci. Apple tak usoudil, že je nutné program prodloužit, a navíc do něho poslal ještě více financí, konkrétně celých 100 % vyhovujícího výtěžku.

Barva, co mění věci k lepšímu 

„Naše partnerství s organizací (RED) za 14 let spolupráce vygenerovalo téměř 250 miliónů dolarů na financování programů léčby HIV/AIDS. Až do 30. prosince směruje Apple ve spolupráci s organizací (RED) 100 % vyhovujícího výtěžku z prodeje výrobků (PRODUCT)RED na reakci Globálního fondu na Covid‑19. Poskytuje tím tolik potřebnou podporu zdravotnickým systémům, které epidemie ohrožuje nejvíc, aby se podařilo udržet programy, co zachraňují životy lidí zasažených HIV/AIDS v subsaharské Africe,“ uvádí Apple na svých stránkách informujících o spolupráci.

Protože Covid-19 komplikuje přístup k péči, léčbu a dodávky léků proti AIDS, je tento krok logickým vyústěním. I když tedy budou finance plynout jiným směrem, je to vlastně i pro dobro samotného programu. Víc než 100 zemí podporovaných Globálním fondem totiž hlásí v souvislosti s Covidem‑19 dalekosáhlé narušení programů boje proti HIV/AIDS a poskytování služeb s tím spojenými. Šestiměsíční přerušení antiretrovirové terapie by přitom v letech 2020 a 2021 mohlo zapříčinit víc než 500 000 úmrtí na nemoci související s AIDS, a to jen v subsaharské Africe. 

V rámci spolupráce můžete od Applu zakoupit mnohá zařízení a příslušenství označená jako (PRODUCT)RED. Jedná se o: 

  • iPhone SE 2. generace 
  • iPhone XR 
  • iPhone 11 
  • iPhone 12 
  • iPhone 12 mini 
  • Kožené a silikonové kryty pro telefony iPhone 
  • Apple Watch s řadou (PRODUCT)RED řemínků 
  • iPod touch 
  • Sluchátka Beats Solo3 Wireless na uši 

Pokud zrovna nehledáte nové zařízení, ale chtěli byste projekt finančně podpořit, můžete tak učinit na stránkách red.org.

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.