Zavřít reklamu

Prakticky žádné zařízení není ihned po svém vydání naprosto dokonalé. V současné době jsou nejnovější telefony napěchované nespočtem různých součástek a technologií, které jsou sice dlouhé měsíce testované, avšak nic se nevyrovná zpětné vazby od prvních uživatelů. V posledních letech je již určitou tradicí, že (nejen) nejnovější iPhony trpí po vydání různými chybami. Mnoho jich Apple po zjištění opraví v aktualizacích, ojediněle jsou však problémy způsobeny hardwarovým problémem. Pojďme se společně v tomto článku podívat, jak se vypořádat s 5 nejčastějšími problémy u iPhone 12 a 12 Pro.

Nízká výdrž na jedno nabití

Mezi jeden z nejčastějších problémů u nových zařízení patří nízká vydrž na jedno nabití. Mnoho uživatelů uvádí, že se po prvním spuštění musí zkalibrovat baterie, což je proces, který má trvat hned několik dní. Nutno však podotknout, že v současné době už se kalibrace baterií provádí automaticky ve fabrikách, kde byly vyrobeny. Nejde tedy ani tak o kalibraci, ale spíše o klasickou zvýšenou spotřebu baterie, a to kvůli využití vysokého výkonu. Po spuštění a prvotním nastavení zařízení provádí iPhone na pozadí nespočet různých procesů – například synchronizace s iCloudem, apod. Dejte tedy vašemu iPhonu pár dnů na vzpamatovaní a na dokončení všech potřebných procesů. Pokud problémy přetrvávají, tak iPhone aktualizujte – stačí přejít do Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru.

Problémy s 5G připojením

Nejnovější iPhony 12 a 12 Pro jsou jakožto první jablečné telefony schopné připojení k 5G síti. Zatímco v zahraničí a především ve Spojených státech amerických je 5G síť velmi rozšířená, tak to samé se nedá tvrdit o České republice. Zde 5G najdete jen v několika málo vybraných městech, kde je však i přesto pokrytí opravdu chabé. I kvůli tomu se může váš iPhone neustále přepínat mezi 4G a 5G, což způsobuje o dost vyšší spotřebu baterie. Apple sice vyvinul jakýsi „chytrý režim“, který dokáže vyhodnotit, zdali se má iPhone k 5G připojit, uživatelé si jej ale příliš nevychvalují, ba naopak. V současné době se tedy vyplatí 5G na iPhone 12 či 12 Pro kompletně vypnout. Stačí přejít do Nastavení -> Mobilní data -> Volby dat -> Hlas a data, kde zaškrtněte možnost LTE. Postupně by mělo k vylepšení výdrže baterie na 5G dojít v dalších aktualizacích.

Zelený odstín displeje

Někteří první majitelé nového iPhonu 12 mini, 12, 12 Pro či 12 Pro Max si po pár minutách používání na svých zařízeních všimli toho, že má displej zelený nádech. Tento zelený odstín by se měl projevit ihned po zapnutí zařízení, nikoliv po nějaké době používání. V určitých případech lze tuto chybu naštěstí vyřešit aktualizací – stačí přejít do Nastavení -> Obecné -> Aktualizace software. V ojedinělých případech však bohužel zelený odstín displeje aktualizace nevyřeší, což značí hardwarový problém. Pokud patříte mezi tuto malou skupinu uživatelů s nazelenalým displejem tak bohužel iPhone budete muset reklamovat, popřípadě nechat opravit u jednoho z autorizovaných servisů. Bohužel, v tomto případě nic víc nezmůžete.

Nefunkční Wi-Fi

Nebyl by to iPhone, kdyby se po prvních dnech u nejnovějšího modelu neobjevily určité problémy s nefunkční Wi-Fi. Problémy s nefunkční W-Fi jsou naprosto běžné, a to nikoliv jen u nových zařízení, ale také v rámci některých aktualizací. Nejčastěji se můžete setkat s problémem, kdy se vaše zařízení nemůže připojit k nějaké Wi-Fi síti, popřípadě kdy se zařízení sice připojí, ale nefunguje internet. Řešení je vcelku jednoduché – stačí přejít do Nastavení -> Wi-Fi, kde napravo klepněte na ikonu i v kroužku u sítě, se kterou máte problém. Poté už jen klepněte na Ignorovat tuto síť a nakonec akci potvrďte klepnutím na Ignorovat. Poté se budete muset k síti znova připojit. Jestliže tento postup nepomohl, tak proveďte reset síťových nastavení, a to v Nastavení -> Obecné -> Resetovat -> Obnovit nastavení sítě. Pokud ani tohle nepomůže, zkuste restartovat váš router.

Problémy s Bluetooth

Naprosto tradiční jsou poté také problémy s Bluetooth. I v tomto případě se nejčastěji problémy projevují tak, že se nemůžete připojit k nějakému Bluetooth zařízení, popřípadě tak, že zařízení vůbec nevidíte. Postup pro opravu je velmi podobný jako u Wi-Fi – stačí iPhonu říci, aby na Bluetooth zařízení zapomněl, a poté se připojil znova. Přejděte tedy do Nastavení -> Bluetooth, kde napravo klepněte na ikonu i v kroužku u zařízení, se kterým máte problém. Poté klepněte na tlačítko Ignorovat a akci potvrďte klepnutím na Ignorovat zařízení. Jestliže tento postup nepomůže, tak opět resetujte nastavení sítě, a to v Nastavení -> Obecné -> Resetovat -> Obnovit nastavení sítě. V případě, že se vám ani poté nedaří se zařízením spojit, tak zkuste Bluetooth zařízení resetovat – postup se ale u každého zařízení liší, a proto se na postup pro reset podívejte do manuálu.

.