Zavřít reklamu

Teleprompter, neboli také čtecí zařízení, je nepostradatelný nástroj při tvorbě videa, kde si nechcete veškerý text pamatovat nazpaměť. Tento nástroj totiž umožňuje promítat text a snadno ho tak číst. S pomocí tohoto gadetu tak budou vaše videa ve spojení s iPhonem naprosto dokonalá. 

Jedná se samozřejmě o běžící kampaň na Kickstarteru, kde produkt Parrot Pro Padcaster podpořilo více jak dva tisíce fanoušků. Ti už dali společnosti více jak 290 tisíc dolarů, cíl byl přitom vybrat jen 10 tisíc. Projekt ostatně spadá do kategorie těch, které se zvládlo financovat za pouhou hodinu od jeho spuštění. Do konce kampaně pak zbývá ještě 13 dní.

Výhoda telepromterů je ta, že mluvčí kouká do objektivu kamery, ale divák vlastně nepozná, že má před sebou text, který čte. Zařízení se obvykle nasazuje přímo na objektiv kamery, což je i případ produktu Padcaster, kde to probíhá pomocí patentovaného kroužku, jenž lze našroubovat na přední závit téměř jakéhokoli objektivu. Na něho zařízení nasadíte, otevřete, do čelistí vložíte telefon a můžete nahrávat. O přehrávání textu se pak stará bezplatná aplikace, kterou lze ovládat skrze Bluetooth spoušť. Díky standardnímu čtvrtinovému závitu jej lze použít i s klasickými stativy.

Výhodou tohoto řešení je především to, že je lehké a snadno přenositelné, přitom poskytne dostatečně velkou obrazovku. Jeho vývoj také trval celých 5 let, přičemž ale výrobce zmiňuje, že vám vydrží celý život. Dává na něho také neomezenou záruku. Součástí balení je ostatně i polstrované pouzdro. Produkt jako takový je poté vyroben z ABS polykarbonátu a sklo je kvality 30R/70T.

Většina profesionálních teleprompterů stojí tisíce Kč a jejich nastavení vyžaduje nářadí a také jisté úsilí, což je nejen drahé ale i časově náročné, takže to samo může bránit vaší kreativitě. Parrot Pro Padcaster používá stejné sklo s rozdělovačem paprsku jako telepromptery, které ale stojí klidně i desetkrát tolik, protože tento vás v kampani vyjde od 129 dolarů, tedy cca od 2 900 Kč. Díky skvělému systému pak trvá méně než jednu minutu, než jste připraveni začít pořizovat záznam. Více o kampani najdete zde. 

.