Zavřít reklamu

Akcie Applu zažívají velice úspěšné období, tržní hodnota Applu dnes poprvé prolomila hranici 700 miliard dolarů a stanovila nový historický rekord. Akcie kalifornské společnosti rostou raketovým způsobem, jen před dvěma týdny byla tržní hodnota Applu kolem 660 miliard dolarů.

Od chvíle, kdy se v srpnu 2011 ujal kormidla Applu Tim Cook, se tržní hodnota společnosti zdvojnásobila. Dosavadního maxima dosáhly akcie Applu v září 2012, tehdy (v srpnu) tržní hodnota jablečné akciové společnosti poprvé prolomila 600miliardovou hranici.

Hodnota akcií Applu vzrostla za poslední rok o téměř 60 procent, o 24 procent rostla od poslední říjnové keynote, kde Apple představoval nové iPady. Na Wall Street se navíc očekává další silné období a růst – Apple má oznámit rekordní vánoční prodeje iPhonů a zároveň na jaře příštího roku začít prodávat očekávané Apple Watch.

Pro srovnání, jak si akcie Applu vedou, druhá aktuálně nejhodnotnější společnost na světě – Exxon Mobil – má tržní hodnotu lehce přes 400 miliard dolarů. Microsoft hranici 400 miliard dolarů atakuje a Google je aktuálně ohodnocen na 367 miliard dolarů.

Zdroj: MacRumors, Apple Insider
.