Zavřít reklamu
apple-stock-history

Akcie Applu zažívají velice úspěšné období, tržní hodnota Applu dnes poprvé prolomila hranici 700 miliard dolarů a stanovila nový historický rekord. Akcie kalifornské společnosti rostou raketovým způsobem, jen před dvěma týdny byla tržní hodnota Applu kolem 660 miliard dolarů.

Od chvíle, kdy se v srpnu 2011 ujal kormidla Applu Tim Cook, se tržní hodnota společnosti zdvojnásobila. Dosavadního maxima dosáhly akcie Applu v září 2012, tehdy (v srpnu) tržní hodnota jablečné akciové společnosti poprvé prolomila 600miliardovou hranici.

apple-stock-700

Hodnota akcií Applu vzrostla za poslední rok o téměř 60 procent, o 24 procent rostla od poslední říjnové keynote, kde Apple představoval nové iPady. Na Wall Street se navíc očekává další silné období a růst – Apple má oznámit rekordní vánoční prodeje iPhonů a zároveň na jaře příštího roku začít prodávat očekávané Apple Watch.

Pro srovnání, jak si akcie Applu vedou, druhá aktuálně nejhodnotnější společnost na světě – Exxon Mobil – má tržní hodnotu lehce přes 400 miliard dolarů. Microsoft hranici 400 miliard dolarů atakuje a Google je aktuálně ohodnocen na 367 miliard dolarů.

Zdroj: MacRumors, Apple Insider

Šéfredaktor Jablíčkář.cz a uživatel jablečných produktů všeho druhu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Doslova „Zakletá říše“ :)
    Tim Cook očividně vede firmu skvěle a dokud bude hodnota Applu a prodeje produktů stoupat, jsou řeči o tom, jak se celá firma po smrti svého zakladatele hroutí, zbytečné…

    No i sám Jobs ve své biografii říká, že se Cook soustředí spíše na zisky než na produkt. Zatím si podle mě vede v pohodě, i když iWatch podle mě není nic tak úžasného jak sám tvrdí (Ale třeba druhá generace by to mohla změnit?). Každopádně dokud to pojede v takovýchto kolejích (Jenom by nemuseli donekonečna ztenčovat produkty), budu spokojenej.

    Pomalu se za tu společnost začínám stydět.. Kor ve světle zřejmého hrubiánství, které jistě zakladatel nastolil.. Ale klidně si mě nevšímejte. Píšu to i proto, že si nejsem schopen koupit vše, co bych od nich chtěl. I přesto, jak nejspíše zacházejí s některými lidskými hodnotami..

    Pánové a dámy, můžete mi někdo připomenout/osvětlit jednu věc. Mám pocit, že kdysi akcie dosahovaly úrovně cca USD 600/pc… Nebo se pletu? Nedošlo náhodou k nějakému „přecenění“? Díky…

celý text

Čtěte více.