Zavřít reklamu

Nároky na procesory a další komponenty stoupají spolu s nároky uživatelů a tím, jak se zlepšují technologie zařízení, která jsou danými komponenty osazena. Společnost TSMC patří mezi výrobce, kteří usilovně pracují na vylepšení svých produktů i výrobních procesů. V zájmu tohoto zlepšování rozjela firma zkušební provoz 5nm výrobního procesu, využitelného například pro budoucí procesory série A od Applu.

Server DigiTimes informoval, že TSMC dokončil práce na infrastruktuře pro svou 5nm výrobní technologii. 5nm proces by měl využívat EUV (Extreme Ultra Violet) záření a nabídne ve srovnání se 7nm procesem až 1,8x vyšší hustotu tranzistorů na stejné ploše spolu s o 15 % vyššími takty.

Čipy, vyrobené za pomoci tohoto procesu, naleznou uplatnění například v pokročilých a výkonných mobilních zařízení s 5G konektivitou a podporou umělé inteligence. Zatímco 5nm proces je zatím ve zkušební fázi, k plnému využití 7nm procesu by podle společnosti TSMC mohlo dojít již v posledním čtvrtletí letošního roku.

Blízkým klientem společnosti TSMC je právě Apple, který mu vděčí za své procesory série A. Komponenty, vyrobené za pomoci 5nm procesu, by se měly vyznačovat zredukovanou velikostí a Apple by je podle některých odhadů mohl použít ve svých iPhonech v roce 2020. Ještě před zahájením masové produkce bude TSMC vydávat omezené série zkušebních komponent.

apple_a_processor

Zdroj: AppleInsider

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.