Zavřít reklamu

Tento týden byl bohatý nejen na spekulace, týkající se připravovaných iPhonů 12. V dnešním díle našeho pravidelného týdenního souhrnu přijde kromě procesorů pro letošní iPhony řeč také na podložku AirPower pro bezdrátové nabíjení nebo budoucnost obsahu streamovací služby  TV+.

Procesory iPhonů 12

Společnost TSMC, která má na starost výrobu procesorů pro smartphony od Applu, prozradila, jakým výkonem by se mohly pyšnit letošní modely. Ty budou vybaveny procesorem A14, vyrobeným za pomoci 5nm procesu. Takto vyrobené čipy nabízí řadu výhod, jako je třeba snížení spotřeby daného zařízení a pochopitelně také vyšší výkon. Ten by měl v tomto případě narůst až o 15 %, zatímco energetická náročnost může klesnout až o 30 %. Společnost TSMC v loňském roce oznámila, že do 5nm technologie investovala 25 miliard dolarů. Hromadná výroba pomocí tohoto procesu probíhá již po dobu několika měsíců, své využití by měl 5nm proces nalézt i při výrobě procesorů Apple Silicon.

Znovuzrození AirPower

Již nějakou dobu je – co se spekulací týče – ve hře také nabíječka AirPower pro bezdrátové nabíjení Apple zařízení. Agentura Bloomberg nedávno přišla se zprávou, podle které společnost Apple pracuje na “méně ambiciózní” bezdrátové nabíječce pro iPhone. Příchod AirPower předpovídal již začátkem letošního roku analytik Ming-Chi Kuo, podle kterého Apple chystá “menší podložku pro bezdrátové nabíjení”. Podle Kuových odhadů měla být zmíněná nabíječka představena v první polovině letošního roku, čáru přes rozpočet ale udělala koronavirová pandemie. Zatímco v souvislosti s původní AirPower se hovořilo o absenci nutnosti položit nabíjené zařízení na přesně určené místo, tato nabíječka touto funkcí nejspíš disponovat nebude, výhodou by ale mohla být o něco nižší cena.

Rozšířená realita v   TV+

Server 9to5Mac přinesl v průběhu minulého týdne zajímavou zprávu, týkající se budoucnosti streamovací služby   TV+. Navzdory počáteční skepsi i komplikacím, způsobeným pandemií COVID-19 Apple svou snahu o vylepšení této služby nevzdává. Součástí této snahy by nově mělo být i přidání obsahu v rozšířené realitě. Nemělo by se jednat o filmy nebo seriály jako takové, ale spíše o bonusový obsah, jako jsou třeba smazané scény nebo trailery. Rozšířená realita by v  TV+ mohla fungovat tak, že by jednotlivé objekty nebo postavy bylo možné zobrazit na záběrech reálného prostředí, a uživatelé by s nimi mohli interagovat podobně, jako třeba v AR hrách.

.