Zavřít reklamu

Nové iPhony 6 a 6 Plus jsou osazené 20nanometrovým čipem A8, který podle všeho vyrábí tchaj-wanská společnost TSMC (Taiwan Semiconductor Company). Zjistila to firma Chipworks, jež vnitřnosti nových iPhonů podrobila detailní analýze.

Jedná se o poměrně významné zjištění, protože by to znamenalo, že o své výhradní postavení při výrobě čipů Applu přišel Samsung. O této změně v dodavatelské řetězci Applu se sice spekulovalo, ale nikdo pořádně nevěděl, zda Apple přejde z Jižní Koree na Tchaj-wan již nyní, nebo až v některé z příštích generací svého procesoru.

V iPhonu 5S byl ještě použit 28nanometrový procesor od Samsungu, iPhony 6 a 6 Plus již mají procesor vyráběný 20nanometrovou metodou a podle TSMC jsou rychlosti čipů díky této technologii mnohem větší. Zároveň jsou takové procesory fyzicky menší a potřebují méně energie.

Nadále se však spekuluje o tom, že spolupráci se Samsungem Apple zcela nepřerušil. Do budoucna plánuje vyrábět i ve spolupráci se Samsungem 14nanometrový čip a dohoda s TSMC je jen součást plánů, jak diverzifikovat dodavatele ve svém řetězci a předejít potenciálním problémům.

Zdroj: MacRumors
.