Zavřít reklamu

Jaro je v plném proudu, a protože se s ním neustále zlepšuje i venkovní počasí, láká nás k četným výletům. Mobilní telefon vám v takovém případě dokáže posloužit nejen k fotografování krás exteriérů, ale i jako ideální navigace po horských hřebenech, údolí řek a dobrých restauracích. Také proto zde najdete 5 aplikací, které byste mohli při svých výletech skutečně ocenit. 

Úžasná místa 

Česká republika nabízí mnoho skvostů a Úžasná místa vám jich nabídne hned 900. Soustředí se přitom na ta méně známá, která ale tvůrci aplikace osobně navštívili, a proto je mohou s klidným srdcem doporučit. Samozřejmě zde najdete popisy tras, jejich obtížnost a nechybí ani fotografie, abyste věděli, co vás po cestě a na jejím konci čeká.

Stažení v App Store 

Placehunter 

Pokud hledáte to ideální místo, kam vyrazit nejen ve vašem okolí, nabízí Placehunter zajímavou alternativu k Úžasným místům. Cíl je ale velice podobný, a to dát sbohem nezajímavým a nudným výletům a vidět a zažít to, co za to opravdu stojí. Najdete zde seznam výletů, jejich polohu na mapě i to, kde se dá v blízkosti parkovat nebo díky integraci platformy Amazing Places ubytovat.

Stažení v App Store

Horobraní 

Na 40 tisíc českých, slovenských, polských, rakouských a dokonce i lichtenštejnských vrcholů nabízí ve své mapě aplikace Horobraní, jejíž hlavním cílem je navigovat vás z vrcholu na vrchol. Jde na to skrze motivaci, kdy za každý zdolaný vrchol dostanete body a můžete se tak předhánět se svými přáteli o to, kdo zdolá za určité období více kopců a hor.

Stažení v App Store 

Outdooractive 

Aplikace se soustředí na pěší turistiku ale i cyklovýlety a ostatně i všechny ostatní outdoorové aktivity. Na pár kliknutí si zde tak naplánujete ten ideální výlet, ať už venku svítí slunce nebo je poněkud deštivo. Najdete zde výškové profily, fotky i další pokyny k navigaci. Zajímavostí je import a export GPX souborů.

Stažení v App Store

Gastromapa Lukáše Hejlíka 

Lukáš Hejlík obráží tuzemské podniky již více než pět let a mapuje tak, kam se vydat na pivo, kávu, ale i dobré jídlo. Každé místo, kterých je v aplikaci více jak 1 000, osobně navštívil a zhodnotil, přičemž mnoho se jich do jeho výběru ani nedostalo, protože si to jednoduše nezasloužily. Někdy se prostě vyplatí trochu si zajet než se hodně spálit.

Stažení v App Store

.