Zavřít reklamu

Během včerejšího dne vydal Apple novou betaverzi iOS pod označením 9.3 a zkušební verze nových operačních systémů nadělil také dalším svým produktům. Mimo watchOS 2.2 a OS X 10.11.4 spatřila světlo světa i aktualizace tvOS s označením 9.2. Operační systém, který figuruje v nové Apple TV, si rozhodně zasloužil jisté vylepšení, jelikož u jeho původní verze 9.0 chyběly zásadní funkce a desetinové rozšíření 9.1 přišlo především z toho důvodu, aby eliminovalo chyby z předchozího OS.

tvOS 9.2 tedy přichází s několika novinkami, které jsou velmi užitečné. Například se jedná o podporu Bluetooth klávesnice, která paradoxně fungovala se starší verzí Apple TV, ale jakmile společnost uvedla s novým typem jablečné televize i tvOS, nebyla tato podpora zahrnuta. Tento doplněk bude primárně sloužit pro ty, kteří rádi píší, ale taktéž i pro segment uživatelů milující hry a produktivní aplikace. Další výhodou tohoto updatu bude jednoznačně podpora vytváření složek. Uživatelé díky tomu budou mít možnost své aplikace přesunout do složek pro lepší přehlednost a organizaci. Stejně tak, jako tomu je na iPhonech a iPadech.

Mírně změněno bylo i uživatelské rozhraní v oblasti přechodu mezi aplikacemi. Namísto horizontálního přecházení, kterými disponovaly i operační systémy iOS 7 a 8, budou uživatelé listovat ve stejném stylu, jako to dělají na iOS 9.

K dispozici bude také exkluzivní verze aplikace Podcasty, která přichází zpět na tuto platformu ve znatelném vylepšení. Dá se ovšem očekávat, že aplikace se zvukovými pořady bude všem majitelům nové Apple TV přístupná již před oficiálním vydáním tvOS 9.2. Společnost ji totiž zpřístupnila již v betaverzi tvOS 9.1.1.

V nejnovější Apple TV nebude chybět ani podpora MapKit a rozšíření jazykových schopností asistentky Siri o americkou španělštinu a kanadskou francouzštinu. Čeština ovšem v nabídce podporovaných jazyků hlasové asistentky opět schází.

Apple také oznámil novinku ohledně App Analytics. Vývojáři nyní mohou sledovat, jak jsou jejich aplikace využívány nejen na iOS, ale i na čtvrté generaci Apple TV. Je zajímavé až diskutabilní, proč společnost zahrnula tuto funkci do Apple TV dříve, než tak učinila na Macu.

Zkušební verze systému tvOS 9.2 je přístupná pro všechny, kteří mají zaplacený Apple Developer účet. Na plnou verzi si budou muset majitelé Apple TV ještě počkat.

Zdroj: 9to5mac, arstechnica

 

.