Zavřít reklamu
iWant

Twitter testuje speciální komunikační funkci pro své mobilní aplikace

iWant

Během včerejšího večera vyšlo najevo, že společnost Twitter v rámci své oficiální mobilní aplikace testuje zcela novou funkci, kterou chce konkurovat ostatním společnostem jako je Facebook či Whatsapp. Jedná se o tzv. ‚Secret Conversation‘, tedy o jakousi formu přímé komunikace, která využívá pokročilých metod šifrování komunikovaného obsahu.

Twitter se tak řadí mezi ostatní poskytovatele komunikačních služeb, které začaly šifrování odesílaných zpráv v uplynulých letech nabízet. Jde především o velice populární WhatsApp, nebo Telegram. Díky šifrování by tak měl být obsah zpráv viditelný jen pro odesílatele a příjemce v konverzaci.

Novinka byla zpozorována v nejnovější verzi aplikace Twitter pro Android, společně s několika možnostmi nastavení a informací o tom, co to vlastně je. Zatím není jasné, kdy se tato novinka rozšíří na všechny platformy a pro všechny uživatelské účty. Z dosavadního průběhu je patrné, že se v současné době jedná jen o omezené testování. Jakmile se však Secret Conversation objeví ve veřejných verzích aplikace, uživatelé Twitteru mezi sebou budou moci komunikovat bez starostí o to, že jsou jejich konverzace sledovatelné z třetích stran.

Podle předběžných zjištění to vypadá, že bude Twitter využívat stejného šifrovacího protokolu (Signal Protocol), který pro své komunikační služby využívají konkurenti ve formě Facebooku, Whatsapp či Google Allo.

Zdroj: Macrumors