Zavřít reklamu

SoundHound nově obsahuje chytrého asistenta, přichází Adobe Spark, Google představil aplikace Allo, Duo a Spaces a zajímavých aktualizací se dočkaly PDF Expert, videopřehrávač Infuse, Tweetbot pro Mac, GarageBand či Adobe Capture CC. Týden aplikací s pořadovým číslem 20 je tady. 

Novinky ze světa aplikací

SoundHound nově poslouchá nejen hudbu, ale i hlasové příkazy (17. 5.)

[su_youtube url=“https://youtu.be/fTA0V2pTFHA“ width=“640″]

Do App Storu dorazila velká aktualizace populárního nástroje pro rozpoznávání hudby SoundHoud. Při spuštěné aplikace by nyní uživateli mělo stačit říci „OK Hound“, aby si zpřístupnil hlasového asistenta, který v rámci aplikace umí hotové divy. Jednoduchými povely lze požádat o identifikaci hrající hudby, její přidání do playlistu na Spotify či Apple Music, zobrazení historie vyhledávání či všemožných hudebních žebříčků atp. SoundHound pak zodpoví i různé dotazy týkající se hudby, jako například kdy byla daná skladba poprvé vydána. 

Špatnou zprávou je, že při testování v redakci nám hlasový asistent v aplikaci nefungoval. Je tedy možné, že služba zatím neběží globálně.

Zdroj: 9to5Mac

Adobe Spark je rodina aplikací pro jednoduchou tvorbu multimediálního obsahu (19. 5.)

[su_youtube url=“https://youtu.be/ZWEVOghjkaw“ width=“640″]

„Možná chcete vytvořit svěží webovou podobu klasických formátů jako jsou letáky, brožury nebo prezentace. Nebo vás zajímají populární formy komunikace jako memy, magazínové blogové příspěvky nebo vysvětlující videa. Adobe Spark vám umožní tohle všechno a ještě více prostřednictvím uživatelsky přívětivého webového prostředí.

Umožňujeme opravdu komukoliv vytvářet tři typy obsahu: příspěvky a grafiku na sociální sítě, webové příběhy a animovaná videa. Stačí vám chtít něco sdělit a kouzla Adobe se za pomoci skvělých animací a krásného designu pro oživení vašich příběhů postarají o vše ostatní.“

Těmito slovy Adobe na svém blogu představuje nový webový nástroj Adobe Spark. Ten funkčně odpovídá iOS aplikacím Adobe Voice, Slate a Post a firma se proto rozhodla webový nástroj i aplikace spojit jednotným pojmenováním. Z Adobe Voice se tak stává Adobe Spark Video, Slate je nyní Spark Page a Post se rozšířilo na Spark Post. Všechny aplikace, stejně jako webové rozhraní Adobe Spark, lze využívat bezplatně.

Ve spojitosti s tím Adobe navázalo spolupráci s petičním webem change.org. Cílem spolupráce je vzdělání iniciátorů peticí v tvorbě multimédií. Ukázalo se totiž, že petice opatřené názorným videem získávají průměrně šestinásobek podpisů ve srovnání s peticemi bez videí.

Zdroj: 9to5Mac

Allo a Duo jsou dvě nové komunikační aplikace Googlu (18. 5.)

Před několika dny se konala vývojářská konference Google I/O, obdoba WWDC Applu, kde Google představuje nové verze svých operačních systémů, služby, produkty apod. Mezi největší novinky letošního Google I/O patří aplikace Allo a Duo. Obě používají telefonní číslo uživatele. Nevyžadují tedy Google účet a lze je používat pouze na mobilních zařízeních. Allo komunikuje pomocí textu, emotikon, nálepek a obrázků, Duo pomocí videa.

Google_allo
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Allo má tři hlavní aspekty. Za prvé je to celkem klasická, designově i uživatelsky jednoduchá komunikační aplikace s několika malými zvláštnostmi. Při posílání textu lze při podržení tlačítka „odeslat“ změnit velikost textu (Google tomu říká WhisperShout), posílané fotografie se zobrazí přes celý displej a přímo v aplikaci na ně může uživatel prstem kreslit.

Za druhé je do Allo integrovaný osobní asistent Google. S ním si lze popovídat přímo, dotazovat se na různé věci, požádat ho o rezervování místa v restauraci přes OpenTable nebo si s ním popovídat jako s chatbotem. Google ale může být také součástí konverzací s reálnými lidmi. Nabídne například rychlé odpovědi (v demonstraci Google po obdržení fotografie z promoce nabídl reakci „Gratuluji!“), které působí o poznání sofistikovaněji, než nabídky odpovědí v iMessage. Google se může zapojit i přímo, například odpovídat na otázky obou stran nebo nabízet místa k setkání.

Třetím aspektem Allo je bezpečnost. Google říká, že konverzace jsou šifrovány a můžou je přečíst pouze servery Googlu, pokud se do nich má zapojit jeho asistent. V takovém případě jsou prý na serverech uchovávány pouze dočasně a Google z nich žádné informace nezískává a dlouhodobě neukládá. V inkognito módu je pak využíváno end-to-end šifrování a přístup k obsahu zasílaných zpráv tak nemá ani Google.

[su_youtube url=“https://youtu.be/CIeMysX76pM“ width=“640″]

Duo naproti tomu jde přímo proti FaceTimu od Applu. Sází na jednoduchost a efektivitu ještě více než Allo. Co se funkcí týče, jedná se o klasickou aplikací pro videotelefonování bez jakýchkoliv zvláštních funkcí, snad kromě toho, že příjemce telefonátu vidí video ze strany volajícího ještě než hovor přijme (dostupné pouze na Androidu).

Hlavní síla Dua má spočívat ve spolehlivosti. Aplikace umí plynule v průběhu hovoru přecházet mezi Wi-Fi a mobilními sítěmi a naopak a i při slabém signálu či pomalém připojení je video i audio plynulé.

Obě aplikace zatím nemají přesně určené datum vydání, ale přijít mají v létě, a to na iOS a Android.

Zdroj: The Verge [1, 2]

Nové aplikace

Google představil Spaces – prostor pro skupinové sdílení

Google-Spaces-Proper-Res-1-796x404
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Google+ pomalu umírá, ale reklamní gigant svůj boj nevzdává a přichází s aplikací, která má být zajímavou alternativou pro uživatele, kteří chtějí mezi užším okruhem lidí sdílet obsah všeho druhu. Novinka se jmenuje Spaces a kombinuje Chrome, YouTube a vyhledávač do jedné komunikační aplikace.

Princip aplikace je jednoduchý. Google Spaces prezentuje jako šikovný nástroj pro komunikaci uvnitř čtenářského klubu, studijní skupiny či například pro plánování rodinného výletu. Stačí vytvořit prostor (Space) pro konkrétní téma či účel a do diskuze pozvat rodinu, přátele či kolegy. Výhoda aplikace je pak v tom, že je v ní přítomen chat, vyhledávač Google Search, internetový prohlížeč Chrome i YouTube. Při sdílení a prohlížení obsahu tedy nebudete muset neustále přeskakovat mezi několika aplikacemi, postačí vám jediná. Výhodou navíc je, že kvalitní vyhledávání funguje i přímo v aplikaci. Snadno tedy najdete starší příspěvky a pod.

Aplikace Spaces je již zdarma dostupná na iOS i Androidu a brzy by měla být funkční také webová verze nástroje.

[appbox appstore 1025159334]


Důležité aktualizace

PDF Expert nově podporuje Apple Pencil

PDF Expert, vynikající nástroj pro práci s PDF od ukrajinského vývojářského studia Readdle, se dočkal důležité aktualizace, v rámci níž přibyla podpora pro Apple Pencil. Díky tomu nyní budete moci perem od Applu upravovat stránky a zároveň mezi nimi prstem přejíždět bez toho, abyste na nich dělali nechtěné čáry.

Toto navíc není jediná novinka, se kterou vývojáři přišli. Přibyla také úplně nová funkce s názvem „Readdle Transfer“, díky které budete moci v rámci aplikace bezdrátově přenášet soubory mezi iPhonem, iPadem i Macem. Přenos funguje podobně jako například AirDrop od Applu a jeho výhodou tedy je, že je soubor přenášen přímo mezi jednotlivými zařízeními a neputuje přes cloud.

Readdle_share
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Aktualizovaný PDF Expert je k dispozici v App Strou. Verze pro OS X se pak aktualizace s podporou „Readdle Transfer“ dočkala rovněž a stahovat ji můžete z Mac App Storu i z webu vývojářů.

Infuse přináší novou knihovnu s integrací Spotlightu na iOS a s chytrými filtry na tvOS

Infuse_4_2
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Podstatné aktualizace se dočkal také schopný videopřehrávač pro iOS i Apple TV s názvem Infuse. Ten se s verzí 4.2 dočkal zbrusu nové multimediální knihovny, která nabídne na iOS podporu systémového vyhledávače Spotlight a na Apple TV chytré filtry. Díky nim si tedy budete moci jednoduše vytřídit filmy či pořady dle žánru, osamostatnit dosud nezhlédnutá videa či získat okamžitý přístup k oblíbeným položkám.

Infuse s těmito a mnoha dalšími novinkami stahujte zdarma z App Storu. Budete-li chtít odemknout i prémiové funkce, za Infuse ve verzi Pro si zaplatíte 9,99 €.

Tweetbot přináší „Topics“ i na Mac

tweetbot_topics
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Tweetbot, vynikající alternativní klient pro Twitter, tento týden přinesl šikovnou novinku s názvem „Topics“ (témata) i na Mac. Funkce, která dorazila na iOS již počátkem měsíce, umožňuje elegantně propojit své tweety vztahující se k určitému tématu či události. Pokud tedy budete chtít popisovat nějakou událost nebo předložit delší sdělení, nebudete již muset „odpovídat“ na svůj předchozí tweet.

Tweetbot umožňuje ke každému tweetu přiřadit téma, čímž je k tweetu přiřazen konkrétní hashtag a nastavena návaznost, takže pokud zveřejníte další tweet se stejným tématem, tweety se propojí podobně, jako se propojují konverzace. Vaše témata Tweetbot synchronizuje přes iCloud, takže pokud začnete tweetovat z jednoho zařízení, můžete bez obav přejít na jiné a svou smršť tweetů chrlit odtud.

tweetbot_topics_mac
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Aktualizace Tweetbotu pro Mac kromě toho přináší také řadu vylepšení včetně důslednějšího „ztlumení“ konkrétních tweetů či uživatelů a upravený přehrávač videí. Nechybí přirozeně ani opravy chyb.

Nejnovější GarageBand vzdává hold čínské hudbě

[su_youtube url=“https://youtu.be/SkPrJiah8UI“ width=“640″]

Apple tento týden aktaulizoval svůj GarageBand pro iOS i pro Mac a vzdal jím hold „bohaté historii čínské hudby“. Aktualizace zahrnuje celou řadu zvuků i nástrojů, které uživatelům umožní protknout své skladby trochou tradičního čínského umění. Nových hudebních prvků dorazilo na Mac i iOS více než 300. Zvuky lze na iOS využívat pomocí multidotykových gest a na OS X za pomoci klávesnice i externích zařízení.

Adobe Capture CC si zahrává s geometrií

adobe-cc-ios-patterns
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Adobe Capture CC je iOS aplikace, která dokáže z obrázků a fotografií generovat barvy, štětce, filtry a vektorové objekty, které jsou později použitelné v aplikacích pracujících s Adobe Creative Cloud. Nejnovější aktualizace aplikaci přidala schopnost identifikovat ve fotografiích tvary a vzory a replikovat je do souvislých geometrických obrazců.

Dále ze světa aplikací:

Slevy

Aktuální slevy vždy naleznete v pravém bočním panelu a na našem speciálním Twitter kanálu @JablickarSlevy.

Autoři: Michal Marek, Tomáš Chlebek

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více