Zavřít reklamu

Pro WWF Apple vybral 8 milionů dolarů, z aplikace Twitter nově můžete zahájit živé vysílání skrze Periscope, Netflix přinesl mód picture-in-picture a Opera se naučila blokovat reklamu i na iOS. Čtěte 24. Týden aplikací a dozvíte se víc.

Novinky ze světa aplikací

Díky „Apps for Earth“ Apple pro Světový fond na ochranu přírody vybral 8 milionů dolarů (17. 6.)

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

V dubnu proběhla v App Storu akce „Apps for Earth“, v rámci níž měly být desetidenní výdělky 27 populárních aplikací darovány Světovému fondu na ochranu přírody (WWF). Akce měla za cíl jak finančně přispět WWF, tak zvýšit obeznámenost lidí s jeho existencí a činností. Na letošním WWDC, které se konalo v tomto týdnu, WWF oznámilo, že bylo v rámci této akce  vybráno 8 milionů dolarů (cca 192 milionů korun).

„Apps for Earth“ byla druhou spoluprací Applu se Světovým fondem na ochranu přírody. První byla ohlášena v květnu minulého roku a týká se ochrany lesů v Číně.

Zdroj: 9to5Mac

Důležité aktualizace

Twitter má nové tlačítko pro zahájení živého vysílání skrze Periscope

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Periscope je aplikace Twitteru sloužící k živému vysílání videa. S Twitterem sdílí uživatelský účet, funkčně je na něm ale nezávislá. To také znamená, že uživatel Twitteru má celkem daleko k uživateli Periscope, musí totiž vědět o jeho existenci, musí mít staženou aplikaci a spouštět ji samostatně.

To se Twitter nejnovější aktualizací své hlavní aplikace snaží změnit, přidal do ní totiž tlačítko pro spuštění živého vysílání na Periscope. Přesněji řečeno, dané tlačítko pouze otevře aplikaci Periscope, nebo nabídne její stažení. I tak se ale jedná o posun směrem kupředu a doufejme, že i o příslib dalšího prohlubování integrace živého vysílání přímo do Twitteru.

Netflix se dočkal podpory picturce-in-pincture

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Aplikace populární služby pro streamování filmů a seriálů Netflix se dočkala důležité aktualizace, v rámci které přichází možnost využít při přehrávání videa možnost picture-in-picture. Na iPadech s iOS 9.3.2 tak bude uživatel moci zmenšit okénko přehrávače a nechat ho běžet přitom, co bude na iPadu pracovat na jiných věcech. V podání Netflixu má ovšem funkce to specifikum, že ji uživatel neaktivuje žádným speciálním tlačítkem. Tento speciální mód se spustí tehdy, když uživatel zavře aplikace Netflix v době, kdy přehrává video.

Aktualizace na verzi s označením 8.7 je již dostupná ke stažení z App Storu.

Opera se naučila blokovat reklamu i na iOS

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Blokování reklamy se pro Operu stalo jednou z klíčových funkcí na desktopu a není tedy divu, že nyní funkce míří i na iPhone a iPad. Na mobilních zařízeních má blokování reklamy z důvodu šetření dat a baterie ještě o mnoho větší význam, což si firma uvědomuje a uživatelům nyní dává možnost zapnout si i v Opeře na iOS vestavěný blokátor reklam. Aktivovat ho lze u nejnovější verze Opery v nabídce „Data Savings“

[appbox appstore 363729560]


Dále ze světa aplikací:

Slevy

Aktuální slevy vždy naleznete v pravém bočním panelu a na našem speciálním Twitter kanálu @JablickarSlevy.

Autoři: Michal Marek, Tomáš Chlebek

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více