iWant

Sázková kancelář Fortuna představila moderní mobilní aplikaci, v níž je radost sázet

iWant
Warning: tempnam(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 419 Warning: unlink(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 445 Warning: tempnam(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 419 Warning: unlink(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 445

fortuna2

I když zrovna nejste fanouškem kurzového sázení a sport třeba vůbec nesledujete, mohla by vás zajímat zbrusu nová aplikace sázkové kanceláře Fortuna. Ta totiž mnoha českým společnostem, nabízející svým zákazníkům služby na mobilních zařízeních, předvedla, jak se má dělat moderní aplikace dnešní doby.

Fortunu nicméně není třeba jen slepě chválit. I ona měla dosud mobilní aplikaci někde na půli cesty – fungovala, ale rozhodně se nejednalo o to nejlepší, co v App Storu uživatel našel. Nyní se objevila aplikace Fortuna Sázky 3.0, která byla postavena úplně od nuly a využívá všech aktuálních trendů a možností v iOS. K dispozici je také pro Android, i na něm je přímo uzpůsobena danému operačnímu systému.

Popisovat zevrubně celou aplikaci Fortuny by bylo na dlouho, stejně jako existují miliony kurzů na jednotlivé sportovní klání, nabízí toho i mobilní aplikace opravdu hodně. Co je ale klíčové, je to, že se snažila Fortuna přijít s maximálně jednoduchým rozhraním i navigací v něm, aby se sázkař pod hromadou kurzů a výsledků neztratil.

První pozitivní zpráva oproti předchozí verzi je svižnost aplikace. I na tom, jak hladce aplikace běží a kolik stahuje dat, Fortuna zapracovala. Rychlejší odezva se často hodí například u tzv. live sázek a celkově je práce s aplikací příjemnější. Z hlediska navigace jsou také důležité zkratky, díky kterým se v aplikaci lépe pohybuje.

Fortuna navíc vsadila na 3D Touch, a tak na nejnovějších iPhonech zkratky fungují opravdu dobře (na starších iPhonech ke stejnému účelu slouží delší stisk tlačítka). Když déle podržíte šipku zpět, přesunete se okamžitě na hlavní stránku, ať jste se ponořili v nabídkách kanceláře jakkoliv hluboko. Také rychlosázku můžete provést přes delší stisk vybraného kurzu – to oceníte, když chcete mimo aktuální lístek vsadit jiný zápas zvlášť.

fortuna-live

Pro mnohé se pak jako vůbec nejlepší způsob hledání kurzů ukáže vyhledávání napříč kompletní kurzovou nabídkou Fortuny, které naštěstí funguje velice rychle. Než se proklikáte například na zápas oblíbeného tenisty, stačí napsat „Federer“ a máte vše jako na dlani.

Na iPhonu funguje i již tradiční gesto tažení prstu z levé části displeje pro posun o stránku zpět a nechybí ani implementace Touch ID. Jakmile se do aplikace jednou přihlásíte, stačí vám příště pouze otisk prstu. Fortuna pak konečně podporuje také push notifikace, a tak se vám každý ukončený tiket okamžitě zobrazí s oznámením, jestli jste vyhráli, nebo ne.

Samotná tvorba tiketů je velice snadná: jak volíte jednotlivé kurzy, zvyšuje se v kolečku vpravo dole číslo, kolik jich už na jednom tiketu máte. Následně stačí jen vybrat, kolik chcete vsadit, a vsadit. Přímo v aplikaci můžete sledovat i živé přenosy, které běžně Fortuna nabízí na webu, a celkově máte v mobilní aplikaci o svém účtu kompletní přehled.

Mnozí si nyní možná říkají, že to, co nyní chválíme u Fortuny, jako je implementace 3D Touch a Touch ID nebo jen prosté následování zvyklostí v iOS, už dávno znají z jiných aplikací. To je pochopitelně pravda, ale u firmy, jako je Fortuna, je to velice příjemná novinka zejména kvůli tomu, jak dnes stále vypadají aplikace mnohých jiných firem, jako jsou například jiné sázkové kanceláře, ale i bankovní instituce nebo obchodní domy. Pokud by všechny firmy začaly nabízet mobilní služby jako Fortuna (a jsou i další světlé výjimky), měl by český zákazník snazší život.

Fortuna Sázky
Fortuna Sázky
Developer: Fortuna
Price: Free

Toto je komerční sdělení.