Zavřít reklamu

Aktuální Týden aplikací přináší informace o bezplatném LastPassu, vyšším počtu znaků v soukromých zprávách Twitteru, rozšířené funkcionalitě Snapchatu a Twitterificu, nových postavách ve hře Fallout Shelter a mnoha dalších.

Novinky ze světa aplikací

Správce hesel LastPass je zdarma pro všechna zařízení (11. 8.)

Správce hesel LastPass, který může být vhodnou alternativou k populární aplikaci 1Password, přišel s novou aktualizací a změnami. Noví uživatelé, kteří si LastPass stáhnou, se totiž mohou do programu zaregistrovat zcela zdarma a nemusejí tak platit za prémiovou verzi. Ti, kteří již LastPass používají, mohou rovněž všech služeb využívat zdarma a dokonce se jim všechny hesla budou synchronizovat napříč zařízeními.

 

Na druhou stranu jsou zde i nějaká omezení, a to taková, že pokud začnete LastPass používat například na Macu, tak vaše hesla budete moct synchronizovat pouze s jedním dalším Macem. Uživatelé, kteří by chtěli využívat synchronizaci napříč zařízeními a všechny další služby LastPassu, a to bez ohledu na to, o jakou platformu se jedná, si budou muset předplatit LastPass Premium za 12 dolarů na rok.

Uživatele Macu rovněž potěší, že aplikaci lze používat a především otevřít ve všech typech prohlížečů. Stačí si jen stáhnout potřebná rozšíření a všechna hesla máte vždy po ruce.

Zdroj: 9to5Mac

Twitter zrušil limit 140 znaků u soukromých zpráv (12. 8.)

Twitter konečně zrušil omezení u soukromých zpráv na pouhých 140 znaků. Nový limit činí rovných 10 tisíc znaků. Změna se týká jen soukromých zpráv. Klasické veřejné tweety zůstávají i nadále omezené na 140 znaků.

Smyslem této aktualizace je to, že se Twitter snaží přetvořit soukromé zprávy v lépe použitelnou funkci a tím i přimět uživatele, aby ji více používali. Začátkem tohoto roku například zavedl možnost skupinového dopisování. V dubnu naopak přišla aktualizace, díky které již nyní můžete přijmout zprávu od jakéhokoliv uživatele Twitteru, aniž byste ho museli sledovat.

Všechny tyto aktualizace mohou mít i další vysvětlení, a to, že se Twitter snaží přiblížit konkurenčním službám v čele s Facebook Messengerem a WhatsApp. Podle posledních statistik se totiž Twitter potýká se slabším růstem počtu nových uživatelů.

Novou aktualizaci Twitter teprve spouští a je tedy možné, že se u vašeho zařízení ještě neobjevila. Změna se samozřejmě týká jak webového rozhraní, tak i všech mobilních aplikací.

Zdroj: TheVerge

Nové aplikace

Středověké bitvy s March of Empires

Strategických her není nikdo dost. Vývojáři z Gameloftu vydali novou hru March of Empires, která opět sází na již známý herní koncept bránění území a dobývání nového. Všechny bitvy jsou tentokrát vsazeny do období středověku.

March of Empires se velmi podobá strategické hře Clash of Clans. Ve hře můžete hrát hned za tři národy, přičemž nechybí herní prvky typu aliancí, domlouvání strategií, posílání zpráv a především velmi zajímavé grafické zpracování.

 

Jako u jiných strategických her, tak i tady si budete vytvářet a budovat armádu a posílat ji na nepřátelská území. March of Empires je ke stažení v App Storu zdarma, přičemž hra obsahuje platby v rámci aplikace.

[app url=https://itunes.apple.com/cz/app/march-of-empires/id976688720?mt=8]

RollerCoaster Tycoon 3 – postavte si svůj vysněný lunapark

Vývojáři z Frontier Developments minulý týden vypustili do světa pokračování známého simulátoru zábavního parku RollerCoaster Tycoon 3. Ten je dostupný jak pro iPhone, tak i pro iPad. Ve hře na vás čeká klasický zábavní simulátor, který jakoby z oka vypadl své počítačové předloze.

Smyslem hry je samozřejmě postavit zábavní park, který bude plný různých atrakcí, autodráh, centrifug a mnoho dalšího. Na výběr máte hned ze tří herních módů, a to tutoriál, klasická kariéra a sandbox. Právě poslední zmíněný mód, tedy sandbox, nabízí asi největší vyžití, kde plně uplatníte svůj kreativní potenciál.

RollerCoaster Tycoon 3 nabízí i několik herních scénářů a úkolů. Pozitivní zprávou je také to, že hra neobsahuje platby v rámci aplikace. Stačí, když si hru jednou zakoupíte v App Storu, a to za přijatelných pět eur.

[app url=https://itunes.apple.com/cz/app/rollercoaster-tycoon-3/id1008692660?mt=8]


Důležité aktualizace

Snapchat přichází s Travel Mode, který snižuje spotřebu dat

Aplikace Snapchat minulý týden prošla aktualizací, ve které se objevil nový Travel Mode, jenž vám sníží spotřebu mobilních dat. Snapy vašich přátel se nově totiž neotevírají automaticky, ale až po klepnutí. Dále můžete do fotografií nově přidávat různé smajlíky.

V aplikaci se také na chvíli objevil nový mód Trophy Case, který však vzápětí s další aktualizací zmizel. Je tedy patrné, že vývojáři omylem spustili chystanou novinku, která však ještě nebyla vyladěna k dokonalosti.

Smyslem Trophy Case je sbírání trofejí, které získáte, když splníte různé úkoly. Známé je zatím pouze to, že jedním z úkolů je vyfotit deset snapů přední kamerou s bleskem. Na další úkoly a oficiální spuštění této novinky si tak musíme ještě chvíli počkat.

Twitterrific v iOS 9 proměnil svůj vzhled i funkce

Změny v nové aktualizaci Twitterrific pro iOS 9 nejsou zásadní, avšak užitečné a lépe spolupracující s novým systémem. Například, dosud neměly aplikace třetích stran přístup k datům a funkcím Safari, což se mění s příchodem Safari View Controler. Ten umožňuje aplikacím jako Twitterrific pracovat s cookies a hesly uloženými v nativním prohlížeči iOS. Pokud se tedy uživatel na nějakém webu přihlásí v Safari a tentýž web pak navštíví prostřednictvím Twitterrificu (který nyní také používá Safari), nebude se muset znovu přihlašovat. Dostupný je nově také Reader a lišta sdílení.

iOS 9 má také nový systémový font, San Francisco, který může nahradit Helveticu Neue z iOS 8 také v Twitterificu. Změny vzhledu se dále týkají spíše jednotlivých prvků, uživatelé se tedy nemusí obávat nutnosti zvykat si na nové prostředí.

Také pro uživatele iOS 8 je dostupná nová integrace funkce hand-off, která spolupracuje s verzí aplikace pro Mac a umožňuje mezi nimi snadno přenášet webové odkazy a obrázky.

Nedílnou součástí aktualizace jsou také zlepšení výkonu a opravy.

Plex doporučí film podle podobnosti nebo hodnocení na Rotten Tomatoes

Plex je aplikací užitečnou především pro ty, kteří mají několik zařízení pro prohlížení multimediálního obsahu a chtějí mezi nimi být schopni plynule přecházet bez nutnosti hledat místo, kde v prohlížení filmu či alba obrázků skončili.

Před pár dny byla aplikace aktualizací obohacena o doporučení filmů na základě podobnosti a popularity a jejich vyhledávání podle režisérů a herců.

Plex také nyní spolupracuje s Rotten Tomatoes, populárním agregátorem filmových recenzí, a umí ve filmech přeskakovat podle kapitol.

Plex je po aktualizaci dostupný ke stažení zdarma, v bezplatné verzi je však mnoho omezení a reklamy. Pro zpřístupnění plné funkcionality je nutné platit buď měsíční předplatné, nebo v iOS aplikaci jednorázově zaplatit 4,99 eura.

Fallout Shelter má nové kladné i záporné postavy

Instantní hit Fallout Shelter lze nejjednodušeji popsat jako Sims pro milovníky Falloutu. Aby zájem hráčů neopadal, Bethesda připravila aktualizaci s několika novými peripetiemi.

Nejužitečnější částí aktualizace je nejspíš možnost za 0,99 eura zakoupit robota zvaného Mr. Handy, který hráči pomůže se získáváním zdrojů z povrchu, organizací dění uvnitř vaultu a jeho ochranou před monstry. Mezi ty přibyly „krtkokrysy“ (Mole Rats) a „smrťodrápové“ (Deathclaws).

Přetechnizovaným jazykem jsou ve výčtu novinek v aktualizace popsány také opravy chyb a vylepšení, jako například spolehlivější běh aplikace při práci s velkými vaulty.

Google pro iOS přináší neustále aktivního asistenta „Ok Google“

Hlavní aplikace Googlu se přesunula o stupeň výš ve svém vývoji, na verzi 7.0. Jejím největším přínosem je funkce „Ok Google“, která po vyslovení dané fráze vyslechne otázku uživatele a co nejlépe na ni odpoví, kdykoliv a kdekoliv v aplikaci. To znamená, že pokud si uživatel prohlíží webovou stránku o Williamu Shakespearovi, a řekne „Ok Google, kde se narodil?“, aplikace by měla být schopna odpovědět, že v dubnu 1564 (případně v lednu 1561, záleží, jestli věříme konspirační teorii o Francisi Baconovi).

Dále aktualizace rozšiřuje informace o vyhledávaných místech a přidává možnost kopírovat a vkládat text kdekoliv v aplikaci.


Dále ze světa aplikací:

Slevy

Aktuální slevy vždy naleznete v pravém bočním panelu a na našem speciálním Twitter kanálu @JablickarSlevy.

Autoři: Adam Tobiáš, Tomáš Chlebek

Odborný Apple magazín zaměřený na návody, recenze, novinky a názory, týkající se společnosti Apple a jejich produktů.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.