Zavřít reklamu

Headset Vision Pro od Applu se dočkal v průběhu uplynulého týdne aktualizace operačního systému. Majitelé počítačů s operačním systémem Windows se dočkali konce iTunes, a spor, který vede Apple se startupem Rivos, se zase konečně dočká svého konce.

visionOS 1.0.3

Společnost Apple vydala v průběhu uplynulého týdne další aktualizaci operačního systému pro svůj headset Vision Pro – visionOS 1.0.3. Nejnovější aktualizace softwaru je první, která byla vydána od 2. února, kdy se headset dostal na pulty obchodů. Operační systém visionOS verze 1.0.3 přináší podle společnosti Apple dílčí opravy chyb, a především napravuje problém z dřívějška, kdy nebylo možné bez zásahu servisu resetovat zařízení v případě zapomenutí přístupového kódu.

Konec iTunes pro Windows 10

Aplikace iTunes pro Windows 10 skončila. Majitelé počítačů s operačním systémem Windows 10 se po předběžném testování dočkali příchodu tří nových samostatných aplikací – Apple Music, Apple TV a Apple Devices. Tyto samostatné aplikace nahrazují dosavadní aplikaci iTunes pro Windows. V Apple Music budou uživatelé moci poslouchat a spravovat hudbu ze své knihovny na iTunes včetně nákupů v iTunes Store, aplikace Apple TV jim umožní sledovat a spravovat filmy a televizní pořady z iTunes. Obě aplikace také umožňují přístup ke streamovacím službám společnosti Apple, Apple Music a Apple TV+. Aplikace Apple Devices pro změnu poslouží k aktualizaci, zálohování, obnově a správě iPhonů a iPadů a synchronizaci obsahu.

Konec sporu o krádeži informací o čipech Apple Silicon

Společnost Apple se po dvou letech rozhodla uzavřít dohodu se startupem Rivos, který v květnu roku 2022 zažalovala kvůli krádeži obchodního tajemství a obvinila jej z toho, že jí přetáhl čtyři desítky zaměstnanců. Apple v žalobě tvrdil, že bývalí zaměstnanci na žádost společnosti Rivos v rámci náborového procesu ukradli chráněné informace. Podle žaloby měli zmínění zaměstnanci do Rivosu propašovat gigabajty důvěrných dat, týkajících se čipů řady A a M. Společnost Rivos poté v září 2023 oplatila společnosti Apple vlastní žalobu a obvinila ji, že používá zastrašování a další taktiky, aby své inženýry odradila od odchodu. Obě společnosti chtějí do 15. března uzavřít vzájemnou dohodu a pracují na procesu nápravy.

.