Zavřít reklamu

Spolu se závěrem týdne vám přinášíme souhrn novinek, spojených se společností Apple. V průběhu uplynulého týdne byly opět vyvráceny spekulace o akvizici Disney společností Apple, a na App Store konečně dorazila aplikace Oceanic+ pro Apple Watch Ultra.

Akvizice Disney Applem neproběhne

Není to tak dávno, co se začalo poměrně hojně spekulovat o tom, že by společnost Apple mohla odkoupit Disney. Není to poprvé, co se o této možnosti začalo mluvit, a není to ani poprvé, co byly zmíněné spekulace prakticky okamžitě vyvráceny. Záminkou ke spekulacím se tentokrát staly personální změny ve vedení společnosti Disney, v jejichž rámci došlo k návratu Boba Igera. Společnost Disney pověřila 71letého Igera vedením po dobu dvou let, než se podaří najít nového generálního ředitele. Iger předtím vedl společnost Disney dvě desetiletí. Iger dříve několik let působil v představenstvu společnosti Apple, než z něj odešel poté, co Apple začal společnosti Disney konkurovat v oblasti originálního videoobsahu. Byl to tedy také samotný Iger, kdo v průběhu uplynulého týdne vyvrátil teorie o možné akvizici či fúzi, a označil je za „čirou spekulaci“.

Oceanic+ přichází na Apple Watch Ultra

V uplynulém týdnu se majitelé letošních Apple Watch Ultra dočkali nové aplikace s názvem Oceanic+, kterou Apple vyvinul ve spolupráci se společností Huish Outdoors. Aplikace je určená pro ty, kteří chtějí Apple Watch Ultra využít také při rekreačním potápění. Aplikace Oceanic+ je ve své základní verzi k dispozici zdarma, nabízí nicméně také bonusové funkce, za které si zájemci zaplatí necelých 10 dolarů měsíčně. Pokud vás aplikace Oceanic+ zajímá, určitě sledujte náš sesterský magazín Letem světem Applem, na kterém by se v dohledné době měl objevit rozsáhlý článek z jejího testování.

AirPody pomohly vypátrat ukradené auto

Na zprávy o tom, jak hodiny Apple Watch pomohly při záchraně lidského života, jste již jistě zvyklí. Minulý týden se ale na webu WccfTech objevila tak trochu jiná zpráva. Tentokrát šlo o bezdrátová sluchátka AirPods, která sehrála klíčovou roli v úspěšném vypátrání ukradeného auta. Mike McCormack, majitel vozu, se vracel do svého auta pro zapomenutou lahev. Auto ale bohužel nenašel, protože bylo ukradené. McCormack si ale v autě kromě lahve zapomněl také své AirPody, které byly připojené k funkci Najít. Právě díky tomu se podařilo ukradený vůz prakticky ihned lokalizovat na mapě, a s pomocí policie jej získat zpět. Dvojice pachatelů byla úspěšně zadržena a momentálně čelí hned několika obviněním.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.