Zavřít reklamu

Mezi témata, která se v poslední době opravdu intenzivně řeší, patří reklama a s ní spojené sledování uživatelů. Toto téma je obzvlášť citlivé, pokud souvisí s cílením reklam na děti. Počátkem tohoto týdne se rozběhlo správní jednání se společnostmi Disney, Viacom a dalšími firmami. Ty podle žalující strany uplatňují v aplikacích určených dětem marketingové postupy, které nejsou v souladu se zákony na ochranu soukromí. Další novinkou uplynulého dne je nedávná aktualizace softwaru pro herní konzole PlayStation 5 – tato aktualizace přináší řadu zajímavých novinek, které uživatelům zpříjemní hraní i sledování obsahu.

Disney čelí kritice kvůli reklamě

Reklama je v dnešní době opravdu všudypřítomná a bohužel se nevyhýbá ani dětem – ty jsou naopak v mnoha případech pro řadu inzerentů ideální cílovou skupinou. Ne vždy je ale chování inzerentů a dalších subjektů vnímáno jako korektní. Na společnosti Disney a Viacom spolu s hrstkou firem, zabývajících se tvorbou reklamy, nyní například míří žaloba právě kvůli neférovému jednání, co se týče cílení reklamy na nejmladší uživatele. Podle zmíněného obvinění, které v současné chvíli bude řešit okresní soud v severní Kalifornii, zmíněné firmy přidaly do mobilních her pro děti nástroje, které slouží ke sledování chování uživatele za účelem přesnějšího cílení reklamy.

disney+

Server New York Times počátkem tohoto týdne informoval o tom, že zmíněné společnosti byly v žalobě nařčeny z toho, že uplatňují „zákeřné a manipulativní marketingové praktiky“, kterými porušily zákony na ochranu soukromí, stejně jako zásady férových obchodních praktik. Soudce, který má celý případ na starost, nyní schválil nařízení, podle kterého budou zmíněné společnosti muset odstranit nebo deaktivovat sledovací software. Výkonný ředitel americké kampaně za dětství bez komerce, Josh Golin, v této souvislosti uvedl, že se bude jednat o největší změnu v oblasti obchodu s dětskými aplikacemi. „U tisícovek aplikací přestane docházet ke sledování dětí za pomoci těch nejzákeřnějších a nejmanipulativnějších forem marketingu,“ dodal Golin. Rozhodně to ale neznamená, že reklamy z aplikací pro děti zcela vymizí.

Nové aktualizace u PlayStation 5

Společnost Sony nedávno vydala aktualizaci softwaru pro nejnovější model své herní konzole PlayStation. Ti, kteří si PlayStation 5 před jejím beznadějným vyprodáním stihli pořídit, se tak mohou těšit na řadu zajímavých překvapivých novinek. Mezi funkcemi, které zmíněná aktualizace přináší, je například vylepšení podpory pro HDR a příchod obnovovací frekvence 120 Hz. Další skvělou novinkou v této aktualizaci je také možnost ukládání her pro PlayStation 5 na externí pevný disk, nicméně není ale možné tyto hry z externího disku také spouštět.

playstation 5

Spolu s novou aktualizací softwaru přichází také možnost automaticky přepnout výstup videa na non-HDR, což hráči ocení zejména v případech, kdy hrají hru, která podporu HDR nenabízí. Uživatelé tak konečně nebudou muset na svých herních konzolích spouštět nastavení a deaktivovat HDR pokaždé, když si budou prohlížet SDR obsah. Mezi další novinky patří funkce, díky které se po zapnutí PlayStatrion automaticky zapne také připojená televize a dojde také k automatickému přepnutí na odpovídající vstup. Další podobná funkce pro změnu zajistí, že v případě vypnutí připojeného televizoru dojde k přechodu PlayStation do odpočinkového režimu. Přibyla také podpora více PC monitorů s obnovovací frekvencí 120 Hz, lepší možnosti pro rychlou deaktivaci chatu ve hrách, možnost vyhledávání zakoupených titulů nebo třeba funkce skrytí vybraných titulů v knihovně her.

.