Zavřít reklamu

Přinášíme vám další díl pravidelného souhrnu aktualit, které se v souvislosti se společností Apple objevily v médiích v průběhu uplynulého týdne. Řeč bude například o další žalobě, mířící na Apple, ale také o nezvyklé chybě, v jejímž rámci se některým uživatelům zobrazují v iCloudu na Windows cizí fotografie a videa.

Apple před soudem ve Velké Británii

Podle posledních zpráv to vypadá, že se na společnost Apple opět začínají ze všech stran valit nejrůznější žaloby. Jedna z těch nejnovějších byla podána ve Velké Británii, a týká se toho, že Apple ve svém App Storu nepovoluje umísťování aplikací pro takzvaný cloud gaming. Dalším problémem jsou požadavky, které Apple v rámci umisťování v App Storu klade na vývojáře mobilních webových prohlížečů. Na první pohled by se sice mohlo zdát, že se v App Storu může ocitnout prakticky jakýkoliv mobilní webový prohlížeč. Zmíněná žaloba ale hovoří o tom, že jsou de facto povolené pouze ty prohlížeče, které využívají nástroj WebKit. Jak tato podmínka, tak i zákaz umisťování aplikací pro cloud gaming je ale v rozporu s antimonopolními nařízeními, a Apple tak sám sebe dostává do nesporně výhodnější situace. V současné chvíli by mělo být zahájené vyšetření ze strany britského antimonopolního úřadu CMA za účelem shromáždění dostatku důkazů.

Nepokoje v továrně

Čínské továrny, ve kterých se kromě jiného vyrábí také součástky pro některá Apple zařízení, by se asi jen těžko daly jednoznačně označit za bezproblémová pracoviště. Často zde panují náročné a nelidské podmínky, na které opakovaně upozorňují nejen lidskoprávní aktivistické skupiny. Situaci v továrnách komplikuje jak opakovaný výskyt koronavirových infekcí, tak i současné nároky, spojené s blížícími se vánočními svátky.

Právě v souvislosti s covidovými opatřeními vypukla v jedné z fabrik Foxconnu další vzpoura. Poté, co byla provozovna v rámci nulové tolerance uzavřena, v ní vypukla zaměstnanecká vzpoura. Řada lidí ze svého pracoviště v panice prchá, aby se vyhnula nedobrovolné karanténě s nejasným koncem.

Vzpoura má velký potenciál výrazně ovlivnit výrobu a následné dodávky nejen letošních modelů iPhonů. Podmínky v továrnách se stále nezlepšují, spíše naopak, a v současné chvíli dochází v důsledku zaměstnaneckých protestů k přerušování výroby. Podle nejnovějších zpráv se Foxconn sice stávkujícím zaměstnancům omluvil, zlepšení pracovních podmínek je ale stále ještě ve hvězdách.

Cizí fotografie na iCloudu

Společnost Apple si podle svých vlastních slov dlouhodobě zakládá na tom, aby data jejích uživatelů byla v co možná největším bezpečí. Podle nejnovějších zpráv se to ale minimálně na jedné frontě nedaří. Problém spočívá ve windowsovské verzi platformy iCloud. Majitelé iPhonů 13 Pro a 14 Pro začali v průběhu uplynulého týdne hlásit problémy se synchronizací s iCloudem pro Windows, přičemž v rámci těchto problémů docházelo k poškození a znehodnocení zmíněných videí. Kromě toho ale u některých uživatelů docházelo při přenosu médií na iCloud ve Windows k tomu, že se na počítačích začala objevovat i videa a fotografie zcela cizích uživatelů. V době psaní tohoto článku se zatím společnost Apple k věci nijak oficiálně nevyjádřila, a nebylo známé ani jednoznačné řešení tohoto problému.

.