Zavřít reklamu

Králem na trhu ohebných telefonů je jednoznačně Samsung. Právě tento jihokorejský gigant se zajistil o značnou popularizaci ohebných zařízení, konkrétně tedy smartphonů. Samsung jednoznačně dominuje se svou řadou Galaxy Z, která je tvořena dvojicí modelů – Samsung Galaxy Z Fold a Samsung Galaxy Z Flip. Vůbec první model se na trh dostal již v roce 2020. Není se proto čemu divit, že fanoušci od té doby řeší, kdy do vod ohebných smartphonů zabředne také Apple či jiní výrobci. Prozatím totiž Samsung prakticky nemá konkurenci.

Přestože se během posledních let objevilo nespočet úniků a spekulací, podle nichž mělo být vydání ohebného iPhonu prakticky za rohem, k ničemu takovému nakonec nedošlo. Tedy alespoň prozatím. O tom, že si Apple se samotnou myšlenkou alespoň pohrává, tak to naopak víme jistě. Potvrzuje to totiž řada patentů, které si gigant z Cupertina nechal v posledních letech registrovat. Stále ale platí původní otázka. Kdy se vlastně dočkáme příchodu ohebného iPhonu?

Apple a ohebná zařízení

Jak už jsme zmínili výše, kolem vývoje ohebného iPhonu se neustále točí řada různých spekulací. Podle nejnovějších informací však Apple ani nemá ambice na trh přinést právě ohebný smartphone, ba naopak. Dle všeho se má totiž zaměřit na úplně jiný segment. S touto teorií se pracuje již delší dobu a potvrzuje ji vícero respektovaných zdrojů. Z toho tedy jasně plyne jedna důležitá věc. Apple nemá takovou důvěru v segment ohebných chytrých telefonů a namísto toho se snaží hledat alternativy pro využití této technologie. Mezi jablíčkáři se proto začalo spekulovat o ohebných iPadech a Macích.

V poslední době se však vším začíná zmítat chaos. Zatímco Ming-Chi Kuo, jeden z nejrespektovanějších a nejpřesnějších analytiků, tvrdí, že Apple pracuje na vývoji přepracovaného ohebného iPadu a již brzy se dočkáme jeho uvedení na trh, jiní experti tvrzení naopak vyvracejí. Například reportér agentury Bloomberg Mark Gurman nebo displejový analytik Ross Young naopak sdíleli, že se plánuje pozdější vydání ohebného Macu. O iPadu se podle nich v interních jablečných kruzích naopak vůbec nemluví. Samozřejmě spekulace se od různých zdrojů mohou vždy různit. Mezi jablíčkáři se však začínají objevovat spekulace, že v nastavení nějakého směru nemá jasno ani Apple a stále tedy nedisponuje žádným pevným plánem.

foldable-mac-ipad-concept
Koncept ohebného MacBooku

Kdy se dočkáme

Z tohoto důvodu stále platí stejná otázka. Kdy se Apple rozhodne pro představení prvního ohebného zařízení? Ačkoliv přesné datum prozatím nikdo nezná, je víceméně jasné, že na něco takového si stále budeme muset ještě počkat. Od ohebného iPhonu, iPadu, nebo Macu, nás pravděpodobně dělí delší doba. Velké otazníky také visí nad tím, zda mají takovéto produkty vůbec smysl. Přestože koncepčně se jedná o poměrně zajímavá zařízení, v prodejích tak úspěšné už být nemusí, což si technologičtí giganti moc dobře uvědomují. Uvítali byste ohebné Apple zařízení? Případně jaký model by byl vaším favoritem?

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.